1- باسلام، تربیت علمی چیست و چکار کنم که یک فرد مورد اعتماد پیدا کنم تا در زمینه مطالعات دینی ، دروس دانشگاهی ، دروس حوزوی ، و موضوعات دیگری که در زمینه های دیگر برای انسان پیش می اید خیلی خوب من را تربیت علمی کند ؟

2- سلام: لطفا اسامي پيامبران را به ترتيب تا حبيب خداوند محمد (صل الله عليه و آله ) بيان بفرماييد..

3- در مورد زندگي امام علي (ع) توضيحاتي بدهيد.

4- باسلام وتحيت كدام يك ازاين دو تاريخ بيشتر معتبر است ايا جناب فاطمه بنت اسد (عليها سلام الله) بهنگام تولد ايت الهي علي (ع) از درب كعبه وارد كعبه شد ويا از شكافي كه در ديوارخانه خدا پديد امده بود ؟ واگر از جانب انشقاق بوده است پس با وجود درب...

5- سلام لطفاجهت قوي شدن ايمان و رسيدن به معرفت راه كار بفرماييد تشكر التماس دعا

6- ایا در نهج البلاغه مطلبی مبنی بر فرق شک و ریب وجود دارد ؟


7- بنام خدا سلام...میدانیم که یکی از مفاهیم اساسی انقلاب استقلال طلبی ان است...ایا میتوانیم بگوییم در عصر مدرن استقلال طلبی حرف نابجایی هست و کشورها و تمدن ها باید با هم در ارتباط باشن؟؟؟؟

8- سلام عليكم. حقوقي كه انسان نسبت به ديگران دارد را بيان كنيد. تشكر.

9- سلام. ايا در قران و حديث موردي درباره كسي كه به دليل ضعف جسماني نه معلوليت از پيكار و جنگ معاف شده داريم، تا با ان بتوان براي عدم پيكار خود دليل اورد؟ تشكر

10- اگر شخصي به شوخي يا جدي بگويد اگر دوباره به دنيا بيايد نميخواهد در كشور مسلمان باشد يا بگويد نميخواهد مسلمان باشد، اين سخنان كفر است؟

11- سلام
ممنون میشم بگید که ایا اسم اوینا از القاب حضرت زهرا (س) میباشد یا نه؟!
راستش توی ویکی پدیا فقط دیدم
ممنون میشم جواب بدید
یاعلی


12- با عرض سلام آيا موسيقي جزء گناهان كبيره است؟

13- باعرض سلام وتبريك اعياد شعبانيه و خسته نباشيد خدمت شما وتشكراز جواب سوال من درباره ي اسم ارميا درقران وبعضي ازسايت ها تحقيق كردم ومي خواستم از شما بپرسم كه ايا ارميا نام پيامبرهست يانه ونام فرزند پسرمان راارميا بگزاريم ازنام نيك ومذهبي وخوب هست يا...

14- راه زايل كردن تعصب چيست؟

15- ايا پيشرفت تكنولوژي به بهبود رفاه مردم ايران كمك كرده يانه؟؟؟

16- سلام.ديدگاه اسلام و تشيع در مورد سحروجادو و يادگيري علم آن چيست؟تشكر

17- سلام سيره اهل بيت رو بايد از كدوم كتاب مطالعه كنيم ؟

18- چيزي كه امثال ما سرشت ميدانيم در روايات و آيات چه ناميده شده و كدام يك از معاني درباره اش درست است. و اين معنا كه قبل از اينكه روح به ساق برسد يعني چه مگر روح كم كم وارد بدن ميشه ؟آيا روح وارد بدن ميشه؟

19- سلام. من سي و نه سال در خواب غفلت بوده ام تصميم گرفتم ادم شم، به نظر شما چكار كنم؟

20- چرا تعداد امامزاده ها در ایران زیاد است

21- چرايي بازگشت حضرت زينب السلام الله عليها به شام

22- سلام در سالها اخير علم اسلامي در دانش طبيعي مانند فيزيك اسلامي و رياضي اسلامي مطرح شده اين نظريات چند گروه ميباشد و هركدام چگونه رسيدن به فيزيك و رياضي و شيمي اسلامي رو توضيح و تبيين ميكنن؟

23- سلام سير تاريخي علم ديني بعد از انقلاب تا الان به چه صورت بوده است؟و تا الان به طور كلي و جزئي چند نظريه براي علم ديني در كشور وجود داره و هركدام چه مباني و تفكراتي دارن؟

24- سلام،آيا حضرت مريم و حضرت موسي خواهر و برادر بودند؟

25- چرا انسان عصر معاصر با تمام امکانات رفاهی و اسایشی که پیدا کرده اما به ارامش نرسیده است؟

26- كساني كه كافر هستند و لي در دنيا زندگي انساني خوبي (انسانيت) د اشته اند مثلا كسي كه در كشور ايسلند زندگي ميكند و به حقيقت اسلام و ولايت معصوم نمي رسد ولي اخلاق خوبي دارد، حسابرسي انها در قيامت به چه گونه است؟

27- لطفا به صورت مبسوط در خصوص كساني مثل اديسون و امثال ايشان كه به غير اسلام از دنيا مي روند در خصوص حساب و كتابشان در قيامت توضيح بفرماييد

28- با توجه به اينكه شيعه امامت را اصلي از اصول دين ميداند قاعدتا بايد براي اثبات ان دلايل محكم و خدشه ناپذير داشته باشد. اما ايا اينچنين است؟ با 13روايت ضعيف ميتوان راه به جايي برد؟ از لحاظ عقلي هم اگر واقعا اسامي ايمه از زمان پيامبر مشخص بودند ايا اين...

29- سلام
زمان شروع سال هجری قمری و شمسی هردو از هجرت پیامبر از مکه به مدینه حساب میشه؟ اگر این طوره پس چرا 42 سال تفاوت دارند واگر این طور نیست توضیح بدید لطفا.!؟


30- وظایف انسان دیندار چیست؟

31- با سلام و عرض تحیت
ما می دانیم که عالم طبیعت و ماده ، محصور زمان و مکان است اما عالم برزخ ، منزه از زمان و مکان است . با این توضیح ایا می توان اینطور برداشت کرد که ان دسته از علمای ربانی که از اینده خبر می دهند ، دارای چشم برزخی هستند ؟
با تشکر...


32- سلام، ميخواستم بدونم وظايف فرزند ميزبان در برابر ميهمان چيست؟

33- سلام.
فیلمی درمورد رویارویی محمدرضا پهلوی با غرب در شبکه های مجازی هست.
مصاحبه با شبکه سی بی سی کانادا..
شاه تو این فیلم در مورد افزایش قیمت نفت میگه..
و محبوبیت 90 درصدی شاه و....
و اما..
خیلی ها اعتقاد دارند شاه رو امریکا...


34- اين درسته كه جبر حاصل از قانون عليت است. شخص، موردي را از بين چند انتخابي كه دارد برمي گزيند لذا هيچ احساس جبر و زور و فشار براي انجام دادن يا ندادن و انتخاب كردن يا نكردن ندارد. قانون عليت او صاحب همۀ اميال و اعمال و سرشت و ظاهر و باطن انسان است...

35- سلام. عزلت موقت كه ممدوح است چيست و چگونه بايد انجامش بدم؟دراين عزلت موقت ارتباطم بامردم ورفقاچطوري باشه؟

36- سلام ثواب اخروی خوش اخلاق بودن میخواستم بدونم چون خودم به این موضوع اهمیت میدم که حتما خوش اخلاق باشم

37- تعدد زوجات پيامبر و ائمه موجب گفتارهاي شيطنت آميز مخالفان دين شده است.لطفا درباره ي علت تعدد زوجات پيامبر و ائمه توضيح بفرماييد.

38- دراختيار،چند مورد براي انتخاب ، شك وترديدداشتن ، چند تا بودن وعدم اگاهي مطلق از اينده مطرحه اما خداوند عليم و منزه هستند ازتمام موارد بالا سوالم اينه كه فاعل مختار بودن خدا چگونه باعليم بودنشان جمع ميشه؟

39- ایا بهشت و جهنم در این دنیا هم وجود دارد؟

40- ايا امام حسن در دوره پدرش مسيوليت حكومتي داشتند ؟

41- در رابطه با عدم وفاداري معاويه به مفاد صلح

42- سلام.اگرفردي بخواهيد اعمالي را روزانه انجام دهد(مثلا روزانه نيم جزءقرآن،نماز اول وقت)،چه اعمالي را پيشنهاد ميكنيد؟تشكر

43- ایا انتخاب انبیا از طرف خداوند و اعطای یک سری ویژگی ها به ان ها یک نوع تبعیض نیست؟( لطفا پاسخ با استفاده و ذکر منابع موصق باشد،ممنون)

44- چرا ميگن برخي پيامبران معصيت دارند و مؤاخذه شدند؟

45- عده ای می گویند حضرت زهرا(س) و امامان (ع) و پیامبران نمی توانند به عنوان الگو برای ما معرفی شوند چون ان ها معصوم بودند و طبیعی است که گناه نکرده اند پس ما که عصمت نداریم احتمال انحراف هست.(لطفا پاسخ با استفاده و ذکر منابع موصق باشد)(ممنون)

46- سلام ....خدا را چطور احساس کنیم ؟؟؟

47- امام علي (ع)درچه روزي به شهادت رسيد

48- ميخواهم مطالعه در مورد اسلام و سياستهاي مربوطه داشته باشم . راهنمايي كنين از كجا شروع كنم ؟ممنون

49- فتنه قرامطه چه بود؟

50- با سلام و عرض ادب و تشكر از سايت خوبتان لطفا خود شناسي و خدا شناسي كه لازم يكديگر هستند را بيشتر برايم توضيح دهيد ، به صورت عملي ما چكاري بايد انجام دهيم تا به اين دو مهم دست يابيم . و سوال دوم چكونه ياد خدا را هميشه در وجودمان زنده نگاه داريم .

51- باسلام اما در مجموعه پاسخهاي قبلي، پرسمان بيان كرد كه: "پيامبراكرم (ص) در تشييع جنازه عبدالله بن ابي، شركت فرمودند، و هنگامي كه دليل حضور را پرسيدند، حضرت فرمودند كه اين حضور، فايده اي براي او ندارد"

52- با سلام .چرا رنگ پارچه كعبه به رنگ مشكي هست؟

53- با سلام، من می خواهم انسان محقق باشم تا وقتی در زندگی با مسایل مختلفی از جمله مسایل دینی رو به رو شدم بدانم چطور به بهترین نحو تحقیق کنم، خلاصه این که می خواهم قوه تحقیق را به طور سازمان یافته و نظامند در خودم تقویت کنم؟

54- مقایسه بین ایران و ونزوئلا از نظر داشتن منابع نفتی اما وجود فقر مطلق؟ شما دلیل این امر را نگفتید دلیل وجود صف و بازار سیاه را هم توضیح درست و منطقی و قانع کننده ندادید

55- مصلحت درحكومت امام علي وجود داشت يا نه ؟

56- سلام عليكم نام پسران امام كاظم ع رو مي خواستم.ممنونم

57- رفتار زن با همسرش از نظر اسلام

58- سلام عليكم. لطفا اثرات ظاەري نماز در دنيا و باطني نماز در اخرت را بازگو كنيد چرا كە عدە اي تا چيزي را نبينند قبول نميكنند.

59- چگونگي رفتار پيامبران با همسران خود؟

60- رفتار پیامبران با گناه کاران؟

61- سلام دلیل اینکه بعضی انسان ها در بحث سیر و سلوک استعدادشون بیشتر از دیگران است و پیشرفت خارق العاده دارند و زود به مقصد می رسند چیه ؟ مثل ایت الله بهجت و اقای قاضی و اینکه بچه های این بزرگان با اینکه باهاشون بزرگ شدند اینقد رشد نکردند ؟ چطوری می تونیم...

62- سلام، فضيلت گروه مهاجرين بيشتر بوده است يا انصار؟ چرا؟

63- آثار ايمان در زندگي انسان چيست؟

64- سلام اينكه درحديث راجع به قبرآمده فاحذرواضيقه وضنكه وظلمته وغربته مراد چيست ؟ درحاليكه موارد مذكور ازعوارض ذي روح است نه جسمي كه با سنگ بي جان يكي است ودرك اين امور راندارد؟

65- سلام عليكم. مراسم روز زمين چيست?

66- ایا زیارت امام معصوم و توسل به انان در این دنیا تاثیری دارد؟

67- باسلام قبرحضرت زينب كجاست ؟چون افراد بزرگي مثل آيت الله مرعشي نجفي قائل هستند قبرحضرت در مصرهستند ماچگونه از حرف ايشان كه عالم عامل وباتقوا وباسواد هم بودند چشم پوشي كنيم وأدله خوبي هم ذكر كرده اند؟ به چه علت شام راقبرحضرت معرفي كرده اند؟

68- باسلام. آيا انجام كار عبث و بيهوده، عصمت را خدشه دار مي كند؟ باتشكر

69- سلام اگر فردی تندخویی با اهل خانواده اش کند و اهل خانواده او را ببخشند باز هم فشار قبر خواهد داشت؟

70- سلام عليكم. تقي زادە چە كسي است كە رەبري در بيانات خود فرمود امثال تقي زادە ەا قصد داشتند و دارند سبك زندگي مردم را غربي كنند?
سایت موضوعی قرآن و حدیث سایت موضوعی اهل بیت علیهم السلام سایت موضوعی مهدویت سایت موضوعی سیاسی سایت موضوعی معارف
سایت موضوعی اخلاق سایت موضوعی عرفان های نوظهور سایت موضوعی احکام سایت موضوعی مشاوره سایت موضوعی حقوق زن
سایت موضوعی لبخند سایت موضوعی وهابیت سایت موضوعی ادیان سایت نکات قرآن