1- اگه اسلام براي همه است چرا پيامبرا فقط تو كشورهاي عربي و خاورميانه ظهور كردند پس بقيه كشورها چي؟ واگه خدا خداي همه است چرا مشروب برا مسيحيا مشكلي نداره تو اسلام حرامه؟

2- روايتي است جناب سلمان فارسي(ره) با مرده اي مومن و اهل تقوي صبحت فرمودند كه نامبرده اهل گناه نبود چرا اينقدر سختي و عذاب كشيد؟

3- سلام.در بدن انسان برای هر حالت روحی هم عضوی قرار دارد.مثلا غده هیپوفیز باعث احساسات میشود.پس روح انسان چه میکند؟
2)ایا روح باعث تپش قلب میشود؟پس ان چیزی که مثل باتری قلب را به حرکت در می اورد چیست؟
ممنون


4- جريدتين چيه ؟ چطور دو چوب تر عذاب قبر را برميدارند؟ غيرعقلي و غير منطقي است.اصلا اين حرفها سبب تمسخر ديگران ميشود. واقعا يعني چه؟

5- زياد صلوات فرستادن چه ثوابي دارد

6- سلام اصل تفاوت هاي فلسفه تحليلي و قاره اي درچيه؟من ديدم بعضي اين تفاوت قائل شدن رو قبول نداره يا درست نميدونه

7- آيا در بهشت حمام وجود دارد يا اينكه باران ميايد يا اگر تلويزيون و اينترنت در بهشت نباشد ما بايد چه كار كنيم؟

8- سلام مگر نميگويند اعمال خوب و بد را با هم در روز قيامت ميسنجند؟ ولي بعضي ها ميگويند با يك كار بد همه ي اعمال خوبش از بين ميرود و بالعكس پس اين چطور است؟

9- 1_چرا برخي از درختان با اينكه سرسبزاند ولي ميوه ندارند ؟ 2-چرا برخي كشوره هاي غير مسلمان سرسبزتر و پر باران تر از كشورهاي مسلمان هستند؟

10- اگر كسي به خدا و دين هيچ اعتقادي نداشته باشه ولي مثل يك انسان پاك و بدون گناه زندگي كنه،ايا بهشتي هست؟

11- اثبات عشق خدا به مخلوق

12- باسلام کسی که زمینی را با نیت مسجد به صورت مسجد ساخته وبه اتمام رسانده است ایا صرف نیت در مسجدیت کافی است ویا باید صیغه خاص لازم است ؟ ؟ امیدوارم نظر مقام معظم رهبری وایات سیستانی ومکارم را بیا ن فرمایید متشکریم

13- سلام با توجه به اینکه میگن دعا سرنوشت تغییر میده و هیچ اتفاقی بدون اجازه خداوند نمی افته ایا با دعا میشه با فردی که احتمال رسیدن بهش خیلی کمه و شرایط به هم نمیخوره،امکان ازدواج برقرار بشه؟

14- من داستاني شنيدم كه شخصي پيش امام حسين آمد و امام حسين گفت: اگه اين دوازده تا كار و انجام بدي ميتوني گناه كني و گناهات به پاي من نوشته ميشه، دو تا از اون كارهايي كه امام حسين به اون شخص گفت اين بود در قيامت از دست ماموران عذاب فرار كنه و دومي اين بود...

15- گفتند: در مجلسي كه پيامبر (ص) تدارك ديده بودند تا در ان موضوع امامت و جانشيني بعد از خود را مطرح كنند،ابولهب(عموي پيامبر) عموي پيامبر باعث به هم خوردن مجلس شدند.ايا خداوند نمي دانست كه چنين اتفاقي قرار بود بيفتد؟ و چرا جلوي انرا نگرفت؟

16- با سلام ايا خداوند متعال، توبه كسي را كه از رحمت او نااميد شده و قلبش در اثر گناه تيره و تار گشته را مي پذيرد؟

17- اگر حضرت عزراییل از دستور خدا سرپیچی کنه و نخواد روح هیچ انسانی رو قبضه کنه اون موقع سرنوشت حضرت عزراییل چگونه است

18- راه هاي توسل و ارتباط با امام حسين عليه السلام چيست؟

19- با دوگانگي حرفها در مورد كورش بگوييد ايا كوروش يك پادشاه معمول ياست يا كوروش فردي با ويژگي هاي منحصر به فرد همچون ذوالقرنين و يك پيامبر است؟

20- شفاعت چيست؟ ايا شفاعت موجب تغيير سنت الهي نيست؟

21- با سلام و عرض خسته نباشید
ایا در اخرت این امکان وجود دارد که ما دلمان نخواهد بعضی از دوستان و فامیل از جایگاه ما در انجا(چه بهشت و چه جهنم)مطلع نشوند و هیچ دیداری باهم در انجا نداشته باشیم؟نه ما از حای انها مطلع شویم و نه انها


22- خداوند بيش از چندين هزار پيامبر براي قوم بني اسرائيل فرستاده ولي ايمان نيا وردند براستي علت چيست ،نميدانم ولي به اين خصلت اونا غبطه ميخورم كه چقدر دركفر خود صادق هستند اما ما مسلمانان چقدر با ايمان خود وخداي خود صادقيم ؟

23- خداوندي كه قادر نبود در طول تاريخ وباارسال تمام انبياء،بشر را هدايت كند ،خودبايد پاسخ گوي كفر باشد ،

24- سلام.آيه الكرسي آيه اول رو بخونيم كفايت ميكنه؟

25- چرا در كشور هاي مسلمان جنگ و خونريزي بيشتر از ساير كشور هاست

26- تفاوت انقلاب ایران با روسیه


27- حقيقت و اثبات عالم برزخ و تفاوت عالم برزخ و قيامت چيست؟

28- ایااجنه میتوانندبخوانندوبنویسند؟

29- سلام. براي قوي شدن جسم دعا و ذكري هست و ميشود با خواندن ذكر و دعا و غذاي كم در سن بالا قدرت جسماني پيدا كرد. با تشكر .

30- سلام . در قرآن آمده چند ركعت نماز بخوانيم ؟

31- رابطه برزخ و قیامت چیست؟

32- سلام. مقتل های خوب در زمینه حضرت زهرا سلام الله علیها، کدام ها هستند؟ (عربی و فارسی که ترجمه و عربی هر دو باشند).

33- علت اينكه غيراز ماه رمضان،گرامي داشتن روزهاي خاصي در سال، به روزه گرفتن سفارش شده و ثواب بيشتري دارد چيست؟

34- از فرقه هاي اهل تسنن كدام ها امام علي را قبول دارند؟كدام امام علي را بعد از خلفا قبول دارند و كدام ها اصلا قبول ندارند ؟ و اين قبول داشتن در جايگاه امام است يا يك فرد مانند همان خلفا و در بين تمام فرقه هاي مختلف شيعه همه امام علي را قبول دارند؟

35- چرا عده امام علی را خدا دانستن یه عده خوارج و یه عده هم از دشمنی امام علی سرشار شدن و هنوز هم کینه امام را دارن؟این تضاد از کجاست که تعادل در شناخت درست حضرت رو از بین برده؟


36- خداشناسی را از دیدگاه امام علی چه طور میشه بیان کرد؟

37- سلام.چرا امام خامنه اي اعضاء شورايعالي انقلاب فرهنگي را ازافراد ولايي تعيين نمي كند كه به قول دكتر رحيم پورازغدي اينقدركارشكني مي كنند.؟؟؟؟؟؟؟؟

38- سلام آيا غيبت كردن پشت سر برادران اهل سنت جايز است؟؟؟

39- از انجا که انسان طلب زیبایی قدرت و لذت و دانش و..... بی نهایت دارد ازانجا که در احادیث امده دنیا جای این خواسته ها نیست در اخرت این امور به انسانها داده شده یا قانع میشوند که به کم راضی شوند و بی نهایت طلبی نداشته باشند کمال مطلق چیست برخلاف ارزو ها...

40- سلام. مردي كه همسر دائم يا موقت دارد، اگر با زن يا دختري كه به او حلال نيست، چه با هم محرم يا نامحرم باشند،رابطه حرام برقرار نكند و هيچ آلودگي حتي نگاه حرام انجام ندهد، در نتيجه همسرش هم قطعا آلوده نخواهد شد و از هر تعرض و حتي نگاه مردان، محفوظ ميماند؟...

41- سلام.ممنون از وجود اینچنین امکانی برای پرسیدن سوال.خسته نباشید.
سوال خیلی مهمی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.
ذهن من در این مساله گیر کرده و زندگی کردن رو ازم گرفته و حتی به افسردگی من رو رسونده.ببخشید طولانی میپرسم،میخوام دقیقا منظورم برسه...


42- خودكشي بيانگر قدرت انسان و نعوذبالله ضعف خداست ؟ چون با اينكه خودكشي ترس داره و انسان درد ميكشه ولي دست به خودكشي ميزنه و اين نشانه شجاعته انسانه . پاسخ چيست؟

43- به نام خدا و با سلام . لطفا در مورد جمله معروف قولو لا الاه الا الله تفلهو بفرماييد ايا اين جمله قدسي است يا در قران ذكر شده و يا اينكه از دهان مبارك پيامبر اسلام(ص) خطاب به مردم گفته شده است. مممون از روشنگري شما

44- وجود اين همه اديان و مذاهب مختلف و متضاد معاد رو بي معني نميكنه؟ اسراييلي ، حزب الله ، گاو پرست ، كمونيست در دفاع از خود و كشورشان بهشت ميروند؟ تكليف اينا چيه؟ خدا دو سوم را فقط براي تامين هيزم اتش جهنم افريده؟ با وجود اين واقعيات ايا مسيله معاد...

45- اگر شخصی به انسان بدی کند، و انسان او را نفرین کند ایا ممکن است این نفرین به خود انسان باز گردد یا اینکه برای خود او ضرری داشته باشد، حتی در صورتی که به او ظلم یا بدی شده؟؟

46- سلام ایا گویایی حضرت موسی علیه السلام مشکلی داشت که از خداوند خواست برادرش هارون را که از او فصیح تر بود همراهش بفرستد؟گفته میشود زبان حضرت سوخته بود؟اگر صحیح است علت ان را بفرمایید.

47- با سلام
چرا حضرت رسول صلی الله علیه و اله قبل از اینکه در بستر بیماری قرار بگیرند و درخواست کاغذ و قلم کنند در زمان سلامت خویش اقدام به نوشتن انچه می خواستند مرقوم بفرمایند نکردند؟
با تشکر


48- چرا در بالاي خانه كعبه هيچ پرنده زنده اي پرواز نميكند؟

49- ميشه بگيم 14 معصوم هم ابتدا مراحل معصوميت اكتسابي را طي مي كنند و با عنايت به ابتداي دعاي ندبه رفته رفته به مقام معصوميت موهبتي نايل امده اند ؟

50- س.آياكمك كردن به ساخت مسجداهل تسنن ثواب هم داره براي كساي كه شيعه هستن

51- روزتون به خیر .اجتماع نقیضین در چه حوزه ای از این سوال منتهی میشود(اگر خداوند بینهایت قدرتمند است،ایا میتواند سنگی چنان بزرگ بیافریند که خودش هم نتواند ان را بلند کند؟)
و ایا به طور کلی اجتماع نقیضین امکان دارد یا ندارد؟


52- سنگ پاي لنگه درسته؟تعبيرش

53- در حوزه انسان شناسی اینده نگری ادمی و میل به اینده چگونه قابل اثبات است ؟ و اینکه انسان سختی حال را به خوشی اینده باید ترجیح دهد چگونه قابل اثبات است؟

54- قبل از انسان چه نسلی بر روی زمین بوده و چه کارهایی انجام دادند

55- با سلام اين درسته كه هركس مرجع تقليد نداشته باشه نمازش باطله؟

56- اگر عالم برزخ حتي براي فرد مومن زندگي انفرادي و مانند يك زندان است با اين حساب اين دنيا به مراتب بهتر از ان دنيا مي باشد؟

57- چرا خدا جلوی خودکشی رو نمیگیره؟

58- خدابراي چي زن را زيبا آفريده است؟

59- معاويه بن يزيد چگونه مرد

60- آياطينت خوب و بد دارد ولي فطرت در سطح زيرين طينت قرار دارد؟ عرفا نيز جهنم را مقطعي ميدانند؟

61- سلام فلسفه مضاف شيعي رو توضيح بدين ممنون ميشم

62- اگر خدا ميخواست ميتونست يزيد را به جاي حضرت ادم خلق كند؟ و يزيد ادم ابوالبشر بشه؟

63- کسانی که در کما هستند ایا روحشان کاملا از تنشان جدا میشود و به برزخ میرود؟و بعد از به هوش امدن ایا وقایعی که تعریف میکنند حقیقت دارد؟

64- سلام بر شما عزيزان گرانقدر . ببخشيد ( أبدال) ، دقيقا يعني چه؟ در ترجمه منجد الطلاب ص 20آمده: (چنانچه مشهور است مردان صالح و پرهيزكاري كه دنيا از آنان خالي نميشود و اگر يكي بميرد خدا بدل و عوض آن كس ديگري را ميگذارد) . صحيح نوشته؟ يدنيا تشكر از لطف شما...

65- سلام.ميفرمايند اول قرب فرائض(ترك گناه)بعد قرب نوافل.منظور چيست؟يعني اول بي هيچ مستحبي به ترك گناه پرداخت وبعداز ملكه شدن ان سراغ مستحبات رفت؟علاوه برفرايض كدوم نوافل(مستحبات)رو نبايدترك كرد؟ تشكرفراوان

66- سلام.پيروي از سيره علما سريع تر و بهتر انسان را به مقصد ميرساند يا پيروي از سيره شهدا يا جمع هر دو؟تشكر

67- سلام.ايا ادمي نبايد هيچ گاه مدح و ستايش ديگران چه درغياب وچه در حضورشان داشته باشد؟

68- مشهور است در عالم برزخ ، زمان راه ندارد. ولي از قران و حديث برمياد كه هر صبح و شام جايگاه شخص در بهشت يا جهنم به او نشان داده ميشود. (بحار 6/275؛ مجمع البيان 8/818.) و (مجمع البيان 8/818.) اينها چگونه قابل جمع هستند اگر زمان نيست پس صبح و شب يعني چه...

69- با سلام .اگر روح نباشد جسم هم نيست.پس هر خير و شري كه آدم انجام ميدهد مسببش و يا مقصرش همان روح است كه تبعيت كرده از نفسها ي سه گانه .پس روح بايد مجازات شود در قيامت نه جسم.لذا قبامت روحانيست :درسته؟

70- سلام,من درگذشته پرسیده بودم که کسیکه درطول عمرنمازنمیخواند ایاتوبه اش ازسایرگناهان کبیره قبول است که پاسخ دادید بله ایا کسیکه درطول عمرنمازنمیخواندولی ذکر ودعا وصلوات بسیار میفرستدوازهمه گناهان کبیره دیگرتوبه کرده ایا چون نماز نمیخواند درطول عمرایا امکان...
سایت موضوعی قرآن و حدیث سایت موضوعی اهل بیت علیهم السلام سایت موضوعی مهدویت سایت موضوعی سیاسی سایت موضوعی معارف
سایت موضوعی اخلاق سایت موضوعی عرفان های نوظهور سایت موضوعی احکام سایت موضوعی مشاوره سایت موضوعی حقوق زن
سایت موضوعی لبخند سایت موضوعی وهابیت سایت موضوعی ادیان سایت نکات قرآن