آيا نزديكي با زن از طريق مخرج براي او مضر است؟ چرا؟

همه مراجع (به جز آيات عظام تبريزى، سيستانى و وحيد): كراهت شديد دارد.امام خمينى، آيت‏اللّه نورى و آيت‏اللّه فاضل، تعليقات على العروة، ج 2، النكاح، الفصل الاول، م 1 ؛ آيت‏اللّه صافى، توضيح المسائل مراجع، م 450 ؛ آيت‏اللّه خامنه‏اى، استفتاء، س 419 ؛ آيت‏اللّه مكارم، تعليقات على العروة، احكام الحيض، السابع و دفتر آيت‏اللّه بهجت.
آيت‏اللّه سيستانى: اگر زن راضى باشد، كراهت شديد دارد و اگر راضى نباشد، بنا بر احتياط واجب جايز نيست.آيت‏اللّه سيستانى، توضيح المسائل مراجع، م 450.
آيت‏اللّه تبريزى و آيت‏اللّه وحيد: بنا بر احتياط واجب جايز نيست.آيت‏اللّه تبريزى، استفتاءات، س 1463 و منهاج الصالحين، ج 1، م 228 و آيت‏اللّه وحيد، منهاج الصالحين، ج 2، م 228.
برخي ازعوارض اين عمل زشت عبارتند از :
1. مهمترين عارضه اي كه مجامعت از طريق مقعد براي زن دارد اين است كه چون لذت حقيقي جنسي براي زن از طريق مقاربت از فرج و مجراي تناسلي حاصل مي شود نه از طريق مقعد، بنابراين زن دچار سرد مزاجي و بي ميلي جنسي شده و در آينده نزديك خود را موجودي مي يابد كه وسيله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نبايد از اين عمل خدادادي لذتي ببرد.
2. از آنجا كه ساختمان مقعد طوري است كه ظرفيت پذيرش آلت مرد را ندارد(برخلاف واژن يا فرج كه خاصيت ارتجاعي و لغزنده دارد) و هر لحظه امكان آسيب ديدگي ماهيچه حلقوي(اسفنگتر) دهانه مقعد و حتي پارگي ان وجود دارد . درنتيجه زن گرفتار درجاتي از بي اختياري مدفوع شده و نيازمند جراحي و عوارض بعدي مي شود. چون مرد در حال لذت جنسي فقط به فكر دفع شهوت خود است و حركات بدون كنترل او هر لحظه مي تواند به زن آسيب فيزيكي وارد كند.
3. مقعد محل ذخيره فضولات دستگاه گوارش(مدفوع) است كه حاوي ميكروبها فراواني است. در اثر مالش و دخول آلت مرد اين ميكروبها مي توانند وارد دستگاه تناسلي مرد شده خود و او را به عفونتهاي خاصي مبتلا سازند. در حالي كه مقاربت از راه واژن يا فرج چنين عوارضي به همراه ندارد.
4. مخاط مقعد بسيار ظريف و نازك است و احتمال پارگي و انتقال ويروس ايدز از طريق آن به داخل خون زياد است و حتي يكي از علل شيوع ايدز در غرب از طريق جنسي، لواط و مقاربت از طريق مقعد است.
5. از آنجا كه دهانه مقعد داراي ماهيچه اي حلقوي است، مانند يك كش محكم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج مني مانند يك سد عمل مي كند. و در اثر اين عمل احتمال پس زدن مني به عقب و فشار به كيسه هاي مني و غده پروستات و عوارض ناشي از آن خيلي زياد است.
6. و نكته آخر اينكه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلاي مرد به زود انزالي در آينده است. در نتيجه نمي تواند آنگونه كه بايد از همبستري با همسرش لذت ببرد و بنابراين دچار سرد مزاجي شده و مشكلات روحي پيدا خواهد كرد.

در مورد سوالات احکام، جهت اطلاع از آخرين استفتائات با دفتر مرجع تقليد خود در تماس باشيد
برچسب ها: عوارض نزديكي از پشت