علائم ارگاسم زن كدامند؟ متأسفانه چون خودم و همسرم از اين علائم خبردار نيستيم نمي توانم تشخيص دهيم آيا توانسته ام همسرم را در رابطه جنسي ارضا كنم يا نه؟ و اين باعث ناراحتي زيادي در فكرم شده است.

در هنگام ارگاسم حالت رعشه خاصي به زن و مرد هر دو دست مي دهد كه چون يك حالت غير عادي است كاملا مشهود و قابل درك است، حالتي كه پس از آن شهوت به طور كلي فروكش مي كند. با تحقق اين عمل حالت رخوت و سستي به زن دست مي دهد و براي آن لحظه تنفس وي تند مي شود و ضربان قلب افزايش مي يابد . چون معمولا زنان دير به ارگاسم مي رسند، لازم است مردان سعي كنند، بعد يا همزمان با ارضاي همسر خود ارگاسم شوند، زيرا اگر زودتر ارضا شوند، ديگر قادر به ارضاي همسر خود نيستند و عدم ارضاي آنها ممكن است باعث بيماري و ناراحتي هاي بدني و رواني و آثار منفي تربيتي شود.
كيفيت آميزش:
از آموزه هاي ديني به دست مي آيد، همبستر شدن زن و شوهر و ارضاي غريزه جنسي عبادت محسوب مي شود و حتي در روايتي آمده است اگر كسي عمل نزديكي با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به يكي از سنت هاي پيامبران(ص) عمل كرده است.
نكته اي در اينجا بايد بر آن تأكيد كرد اين است كه در انسان برخلاف ساير جانداران، كيفيت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسي غريزي نيست و بلكه آموختني است و بايد روش صحيح آن را ياد گرفت، گرچه اصل وجود غريزه جنسي غريزي و فطري است. به همين دليل يكي از اموزه هاي ضروري براي هر پسر و دختر جوان كه تصميم دارند ازدواج كنند اين است كه دانستني هاي لازم براي اين كار را ياد بگيرند. اين دانستني ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نيازهاي عاطفي يكديگر در هنگام آميزش و رعايت آن، شناخت راه هاي مختلف همبستر شدن، آگاهي از راه هاي جلوگيري از بارداري، تنظيم خانواده، آگاهي از احكام شرعي آن اعم از زمان و مكان آميزش و مسائل ديگر آن مثل غسل و امثال آن، رعايت بهداشت ظاهري مثل مسواك زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهي از نكات بهداشتي آميزش و رعايت آن، آگاهي ضمني از اختلال هاي جنسي كه در صورت وقوع، سريعا براي معالجه اقدام كنند و صدها نكته ريز و درشت كه بيان آنها در اين نامه مقدرو نيست و براي فراگيري آن لازم است به كتاب هاي مفيدي كه در اين زمينه تأليف شده مراجعه كنيد.
نكته اي كه در اينجا لازم است يادآوري كنيم اين است كه رسيدن زن و شوهر به اوج لذت جنسي (ارگاسم) يكي از علائم انجام شدن موفقيت آميز آميزش جنسي است. اما با تأسف بايد بگوييم بسياري از همسران به دلايل مختلف كه مهمترين آن عدم آگاهي و رعايت نكات بالا است، از انجام رضايت بخش اين عمل ناتوانند و به همين جهت به مشكلات زيادي اعم از جسمي و رواني مبتلا مي شوند. حتي طبق آماري كه روان شناسان و كارشناسان امور خانواده ارائه كرده اند بيش از 75 درصد از عوامل اختلاف هاي خانوادگي ريشه در اين موضوع دارد. حتي شيخ اجل سعدي در گلستان در ضمن داستاني مي گويد:
زن كز بر مرد بي رضا برخيزدزان خانه و زان سرا بلا برخيزد

نكته دوم اين است كه در رسيدن به اوج لذت جنسي، كه علامت آن انزال در زن و مرد است، بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسيار زودتر از زن به اين مرحله مي رسد. به همين خاطر بسياري از مردان وقتي به ارگاسم مي رسند دست از كار مي كشند در حالي كه هنوز همسرشان به ارگاسم نرسيده است. رها كردن زن دراين حالت باعث مي شود مشكلات جسمي زيادي از جمله ايجاد درد در ناحيه كمر و شكم برايش به وجود آيد. پس لازم است مرد به اين نكته توجه كند و قبل از آميزش، همسرش را با تحريك كردن ، آماده اين كار كند.
در روايات فراواني اين موضوع مهم بيان شده و تصريح مي كند يكي از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه يعني تحريك زن از طريق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتي در حديثي آمده است مردي كه قبل از نزديكي با همسرش ملاعبه كند، مورد نظر و لطف و رحمت ويژه خدا قرار مي گيرد.
در رابطه با مسائل مربوطه به ازدواج و مسائل خانواده كتاب‏هاى متعددى وجود دارد. از جمله مى‏توانيد به كتاب‏هاى زير مراجعه فرماييد:
- ازدواج مكتب انسان سازى شهيد دكتر پاك‏نژاد، ج 3
- آيين همسردارى ابراهيم امينى
- حليه‏المتقين (ص 70 75) علامه مجلسى
- بهشت خانواده دكتر مصطفوى
- بهداشت ازدواج از نظر اسلام دكتر صفدر صانعى
-ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نويسندگان
- مشاوره جنسي و زناشويي، علي اسلامي نسب

در مورد سوالات احکام، جهت اطلاع از آخرين استفتائات با دفتر مرجع تقليد خود در تماس باشيد
برچسب ها: روابط زناشويي    آداب زناشويي