تعداد کل سوالات بانک: 19133 مورد
1- آراستگي چه فرقي با خودآرايي دارد؟

2- دعوت سرّي پيامبر(صلي الله عليه وآله)، چه مدت به طول انجاميد؟

3- آيا كساني كه به بهشت مي روند در آنجا هم مثل زماني كه در دنيا بودن خدا را عبادت (نماز و روزه و ...) مي كنند؟

4- نظر اسلام در مورد موضوع ازدواج فرزندان حضرت آدم و ابوالبشر را به طور قطعي و نظر نهايي اعلام بفرماييد و همچنين بگوييد به چه صورتي و از چه طريقي انجام گرفته و كتاب معرفي نكنيد؟

5- تفاوت علم و حكمت چيست و راههاي كسب حكمت را توضيح دهيد.

6- نكته اي كه لازم است روشن شود اين است كه دعوت به اين روش يا استفاده از آن با توجه به ماهيت آن جرم است و بايد نظام جمهوري اسلامي با آن مقابله نمايد؟

7- شبهه يعني چه و شبهه از جانب كيست ؟

8- كسي كه مي داند يا احتمال مي دهد، در روز غذاي باقي مانده در لاي دندان فرو برده مي شود، آيا لازم است هنگام سحر خلال يا مسواك كند؟

9- در مورد آيت الله صدرالدين صدر يك بيوگرافي ارائه نماييد.

10- توبه نصوح چيست؟

11- چرا غرب سرمايه دار براي گسترش تمدن و ترويج عقايد خود در طول تاريخ از زور استفاده مي كند؟

12- آيا دين مي تواند شادي مورد نياز انسان را تأمين كند؟ آيا تعاليم مذهبي و دستورهاي ديني مانع شادي و شادماني انسان نمي گردد؟ براي مثال، آيا سفارش به گريه و عزاداري موجب غم و اندوه و افسردگي انسان نمي گردد؟

13- دلايل نفى زنا در اسلام چه بوده است؟

14- چطور مي توان براي مطالعه يك دوره تفسير نمونه، 27جلد و يك دوره شرح نهج البلاغه ابن ميثم، 8جلد، برنامه ريزي كرد؟ چه شيوه اي توصيه مي گردد؟

15- آيا اصحاب امام صادق(ع) براي گرفتن حاجات خود به امام حسين(ع) متوسل مي شدند؟

16- آيا اين حرف درست است كه رهبر معظم انقلاب قبل از اعلام درست بودن انتخابات رياست جمهوري دوره دهم توسط شوراي نگهبان به آقاي احمد نژاد پيروزي ايشان را تبريك گفتند؟

17- آيا اتلاق عنوان كتب ضاله به كتاب هاي مقدس و يهوديان و مسيحيان (عهد جديد و قديم) صحيح مي باشد؟ (كتب حال حاضر در اين سؤال مطرح است.)

18- فرض كنيم گروه مسلماني بر تمام فلسطين امروز تسلط يابد به لحاظ احكام اسلام چه برخوردي بايد با اشغالگران داشته باشد؟ گروهي از اشغالگران به جان و مال ساكنان فلسطين تجاوز كرده اند با اين گروه چه برخوردي بايد كرد؟ آيا اشغالگران حق دارند به زندگي در فلسطين...

19- آيا در بهشت حجاب و عفاف وجود دارد؟ با توجه به حديثي از پيامبر(ص) كه فرموده اند در شب معراج زناني را ديدم كه به موها آويخته شده بودند به خاطر بيرون گذاشتن موها و يا حتي از پستانهايشان آويزان بوده اند و آيا غض بصر ديگر آنجا مطرح نيست؟

20- صفات فعليه خدا را اثبات بفرماييد؟
سایت موضوعی قرآن و حدیث سایت موضوعی اهل بیت علیهم السلام سایت موضوعی مهدویت سایت موضوعی سیاسی سایت موضوعی معارف
سایت موضوعی اخلاق سایت موضوعی عرفان های نوظهور سایت موضوعی احکام سایت موضوعی مشاوره سایت موضوعی حقوق زن
سایت موضوعی لبخند سایت موضوعی وهابیت سایت موضوعی ادیان سایت نکات قرآن