خانه> مهدويت >178


140

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

 

بورس مقالات

پيامدهاي خودارضايي...
ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
رابطه دختر و پسر
احضار روح با نعلبك...
گناهان كبيره
چشم چراني، آثار و ...
هولوكاست چيست؟
ماجراي دختران و پس...
شيوه هاي همسريابي
تقويت اراده در انج...
چگونه از ياران اما...
نقش قرآن در زندگي ...
نظرات مقاله «پيامد...
اخلاق پيامبر (4) -...
شوخي هاي پيامبر
چه كنم گناه نكنم؟!
قرص شب امتحان (تار...
چگونه با تقوي شوم
گرايش دختران آمريك...
چرا فقط بي حجابي! ...
اگه روسري خود را ب...
اثر بيدار ماندن بي...
ايميل هايي از شيطا...
همجنسگرايي، علل و ...
همه شرايط وضو
عجم، دشمن اهل بيت؟...
جايگاه و ارزش نماز...
اخلاق پيامبر(2)- م...
چرا جنگ را ادامه د...
تا باشگاه هسته اي
موي بلند و وضو
اخلاق پيامبر - توص...
خاطره اي جالب از ز...
مصحف فاطمه (س)
امام خميني(ره) و غ...
گل حجاب، عطر عفاف ...
100 خاطره از شهيد ...
اخلاق پيامبر (3) -...
كاريكاتورها و حقوق...

آمار سایت


تعداد مقالات:
1534

بازدید مقالات:
4341529

بازدید سوالات:
2062437چگونه از ياران امام زمان(عج) باشم؟ بازديد: 19814

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


ياري امام زمان(عج) در اين زمان به انجام صحيح وظايف خود در زمان غيبت است . وظيفه منتظر امام زمان(ع) اين است كه مانند يك منتظر واقعي زندگي كند. وقتي انسان حقيقتا منتظر كسي باشد تمام رفتار و سكناتش نشان از منتظر بودن او دارد. به عنوان مثال اگر منتظر ميهمان باشد حتما خانه را تميز و مرتب مي كند، وسايل پذيرايي را آماده مي كند و با لباس مرتب و چهره اي شاداب در انتظار مي ماند. چنين كسي مي تواند ادعا كند كه منتظر ميهمان بوده است. اما كسي كه نه خانه را مرتب كرده است و نه وسايل پذيرايي را آماده نموده است و نه لباس مرتب و تميزي پوشيده است و نه اصلاً به فكر ميهمان است اگر ادعا كند كه در انتظارميهمان بوده همه او را ريشخند خواهند كرد و بر گزافه گويي او خواهند خنديد.
                   لاف عشق و گله از يار زهي لاف دروغ            عشق بازان چنين مستحق هجرانند
بنابراين انتظار بايد قبل از آنكه از ادعاي انسان فهميده مي شود از رفتار و كردار او فهميده شود. نمي توان هر كسي را كه ادعاي دوستي و ولايت امام زمان(عج) را دارد در شمار دوستان و منتظران او قلمداد نمود. آري «مشك آن است كه خود ببويد نه آنكه عطاربگويد».
با چنين توضيحي روشن است كه يك منتظر واقعي امام زمان بايد رفتارش به گونه اي باشد كه هر لحظه منتظر ظهور امام زمان(عج) باشد. يعني در هر لحظه كه اين خبر را به او بدهند خوشحال شود و آماده باشد براي ياري امام زمان(عج) با مال و جان خويش جهاد نمايد و خود را درراه آن حضرت فدا نمايد. بنابراين يك منتظر واقعي اهل گناه و دلبستگي به دنيا نيست چرا كه چنين كسي نمي تواند از وابستگي ها و دلبستگي ها و آلودگي ها دست بردارد و آماده به خدمت در جهت اهداف مقدس امام زمان(ع) باشد.
با توجه به نكات ذكر شده مي توان برخي وظايف منتظر امام زمان(ع) را چنين ذكر كرد:
1. اولين شرط انتظار؛ معرفت است تا انسان ميهمان خود را نشناسد و از خصوصيات خوب او مطلع نباشد منتظر او نخواهد شد. تنها هنگامي انسان در انتظار كسي مي نشيند كه او را خوب بشناسد اما اگر انسان كسي را نشناسد ولو بداند كه آن شخص خواهد آمد برايش اهميتي نخواهد داشت و منتظر او نخواهد ماند. در مورد انتظار امام زمان هم چنين است. كساني كه آن حضرت را نمي شناسند مانند كفار و يا اهل اديان ديگر، هرگز انتظار او را نمي كشند اما كساني كه او را مي شناسند و ارزش او را مي شناسند و مقام او رامي دانند منتظر او مي مانند.
كساني كه امام زمان(عج) را نمي شناسند اگر چه به ظاهر مسلمان باشند چنانچه در اين حال بميرند در حال جاهليت از دنيا رفته اند. چنانكه پيامبر اكرم(ص) فرمود: «من مات و لم يعرف امام زمانه مات ميته جاهليه؛ هر كس بميرد و امام زمانش را نشناسد به مردن جاهليت از دنيا رفته است» (بحارالانوار، ج 32، ص 331).
بنابراين اولين شرط انتظار، ايجاد معرفت در مورد امام زمان است و طبيعي است كه هر مقدار معرفت انسان نسبت به امام زمان بيشتر باشد انسان ارزش او را بيشتر درك خواهد كرد و به عظمت او بيشتر پي خواهد برد و بيشتر تشنه وجود آن حضرت خواهد شد. در حالي كه افراد جاهل و ناآگاه به ارزش آن حضرت هرگز احساس تشنگي و عطش نسبت به وجود مقدس آن حضرت نخواهند داشت و بدين جهت از زمره منتظران او بيرون هستند. آري:
                وصل خورشيد به شب پره اعمي نرسد             كه در اين آينه صاحب نظران حيرانند
البته شناخت امام زمان دو گونه است. اول، شناخت تاريخي وجود آن حضرت مانند اينكه امام دوازدهم است و تاريخ ولادتش در چه سالي است و مانند آن. اما گونه ديگر شناخت امام زمان(ع)، شناخت مقام نورانيت آن حضرت است كه اين شناخت كار هر كسينيست و ظرفيت و لياقت زيادي مي خواهد. و در حقيقت اصحاب خاص امام زمان(ع) كساني هستند كه آن حضرت را به مقام نورانيت شناخته اند براي آگاهي از مقام عظيم امامت رجوع به زيارت جامعه كبيره و تأمل در معاني عميق و عجيب آن توصيه مي شود.
همچنين خواندن كتب معتبري كه در مورد امام زمان(ع) نوشته شده است مي تواند انسان را تا حدي به مقام و عظمت امام زمان(ع) آشنا سازد.
2. محبت به امام زمان(ع)؛ وظيفه ديگري است كه منتظران آن حضرت بايد در خود ايجاد كنند و آن را افزايش دهند. بديهي است كه تا انسان از ميهمان خويش خوشش نيايد و نسبت به او محبت نداشته باشد هر چند هم كه او رابشناسد نمي تواند واقعا منتظر آمدن او باشد اگر انسان از ميهمان خود بدش بيايد چگونه مي تواند منتظر قدم او باشد و خود را براي پذيرايي از او آماده كند؟ پس تا محبت به امام زمان در وجود انسان شكل نگرفته و شعله ور نشده باشد نمي تواند به وظايف منتظران واقعي عمل نمايد.محبت به امام زمان وظيفه اي است كه پيامبر اكرم(ص) نيز به دستور خدا از ما خواسته است. آنجا كه در قرآن كريم مي فرمايد: «قل لا اسئلكم عليه اجرا الا الموده في القربي» ؛ (شوري، آيه23).
3. ايجاد سنخيت با امام زمان(ع)؛ منتظران واقعي وضعيت روحي و فكري و عملي خود با به گونه اي سامان مي دهند كه سنخيت كاملي با امام زمان(ع) داشته باشند. آيا مي توان منتظر قدوم كسي بود و با او مشابهت و سنخيت نداشت؟ آيا مي توان محبت كسي را داشت اما با او هيچ سنخيت و مشابهتي نداشت؟ ايجاد سنخيت با امام زمان از طريق تقويت ايمان و تقوا و فضايل اخلاقي و درجات معنوي حاصل مي شود. و تنها در اين صورت است كه مي توان ادعاي محبت به امام زمان را داشت. در صورتي كه انسان رفتارش مطابق ميل امام زمان باشد شعله محبت او در دلش زبانه خواهد كشيد و عشق آن حضرت او را به فرياد خواهد آورد و دوري اش را بر او سخت و ناگوار خواهد ساخت.
طبيعي است كه هر چقدر اين سنخيت بيشتر باشد محبت آن حضرت به انسان بيشتر خواهد شد و محبت انسان نيز به آن حضرت افزون تر خواهد گشت.
4. ارتباط با منتظران ديگر؛ منتظر امام زمان مي داند كه برنامه آن حضرت يك برنامه جهاني است و بايد ياوران زيادي داشته باشد تا حركتش پيروز شود. بنابراين به فكر گسترش ياران و منتظران آن حضرت خواهد افتاد و باارتباط با آنها به تقويت روحيات ايماني خود و ديگران خواهد پرداخت تا بر اساس تعاونوا علي البرّ و التقوي به كمك مؤمنان منتظر ديگر خود را آماده ظهور حضرت بنمايد.
5. دعا براي تسريع در ظهور امام زمان(ع)؛ منتظر واقعي هر لحظه انتظار محبوب را مي كشد و از خدا مي خواهد كه هر چه زودتر او را برساند بنابراين دعاي فراوان براي فرج آن حضرت از وظايف هميشگي منتظرآن حضرتش مي باشد. دعاي براي تسريع در فرج امام زمان مورد توصيه آن حضرت نيز مي باشد.
6. ارتباط با امام زمان(ع) به شكل هاي مختلف؛ اگر انسان منتظر محبوب خويش را نيابد سعي مي كند عدم دوري محبوب خويش را از طريق ديگري مانند تلفن و نامه جبران نمايد تا اگر به ملاقات او موفق نشده است لا اقل ارتباط ضعيفي با او داشته باشد. همچنين منتظر امام زمان وقتي موفق به زيارت آن حضرت نمي شود از طريق خواندن دعاي ندبه، زيارت آل ياسين، دعاي عهد كه از طرف بزرگان بسيار توصيه شده است، و نيز از طريق رفتن به مسجد جمكران ارتباط خود را با آن حضرت حفظ مي كند.
7. ياد فراوان حضرت؛ ياد كردن از محبوب عادت ديرينه منتظران عاشق است كه چندي منتظر محبوب خويش هستند اما نتوانسته اند پس از مدتها انتظار او را ببينند و حال خود را لا اقل با ياد او و نام او آرام مي كنند. به ياد آوردن امام عصر و عنايت او به شيعيان با ذكر احاديث، كرامات، مقام امام و عنايت امام به شيعيان وظيفه ديگري است كه منتظران واقعي احساس مي كنند و بدين طريق همواره نام و ياد آن حضرت را زنده نگه مي دارند.
8. دادن صدقه براي سلامتي آن عزيز و يا حواله نمودن ثواب هايي براي آن حضرت
9. رفع شبهه و مبارزه با شبهه افكنان درباره وجود، طول عمر و آثار وجودي آن حضرت در بين منتظران.
10. اميدواري بر قيام و انقلاب آن يوسف زهرا(س) و اميد دادن به ديگران
11. ايجاد آمادگي دائم رزمي براي ظهور حضرت چنانكه در روايت آمده است: «ليعدن احدكم لخروج القائم و لو سهما؛ هر يك از شما براي قيام قائم(عج)بايد آماده گردد هر چند با تهيه يك تير باشد» (بحارالانوار، ج 52، ص 366، ح 146).
منتظران و ياوران مصلح جهاني بايد خود صالح باشند؛ بنابراين براي فراهم كردن زمينه ظهور حضرتشان، ما بايد از خود آغاز كنيم و با اراده اي محكم، عزمي راسخ و برنامه اي دقيق به اصلاح افكار و انديشه ها و نيز تغيير و اصلاح رفتار و كردارمان بپردازيم و با آگاهي ازوظايف عملي و گسترش شناخت خود از مباني ديني و معرفتي، در راه تقويت بنيه اعتقادي و اخلاقي خويش، تلاش و كوشش كنيم. و در يك جمله با اجتناب از معاصي، لغزش ها و گناهان و انجام دادن واجبات و وظايف ديني ـ در هر محيطي كه هستيم ـ به خودسازي اقدام كنيم و باتوبه از اعمال گذشته، قلب خويش را براي تجلّي نور الهي آماده سازيم. بنابراين گناهان گذشته ـ هر چند زياد باشد ـ نمي تواند مانع مهمي در راه رشد و كمال و پيوستن به جرگه منتظران و ياوران واقعي امام زمان(عج) باشد. پس با توبه واقعي، مي توان سيئات و بدي هاي گذشته را به حسنه و نيكي تبديل كرد و به اصلاح گذشته همت گماشت.
قرآن راجع به حضرت مهدي(ع) و اصحاب ايشان مي فرمايد: «الدين ان مكناهم في الارض اقاموا الصلاه و آتوا الزكاه و آمرو بالمعروف و نَهوا عن المنكر؛ كساني كه اگر در زمين به آنان توانايي دهيم، نماز را به پا داشته و زكات را [به مستحق [مي بخشند و به معروف امر نموده و از منكر نهيمي كنند (حج، آيه 41).
امام باقر(ع) در تفسير اين آيه مي فرمايد: «اين آيه براي آل محمد و مهدي(ع) و اصحاب او است».
در نتيجه اگر ما هم مي خواهيم از اصحاب و ياران آن حضرت باشيم، بايد به اين امور اهتمام ورزيم. در اين رابطه به راه كارهاي زير توجه فرماييد:
1. ارتباط معنوي خود را با خداي متعال تقويت كنيد؛
2. نمازهاي يوميه را در اول وقت و حتي المقدور به جماعت بخوانيد؛
3. سعي كنيد در نماز حضور قلب داشته باشيد و هميشه خود را در محضر خداوند متعال بدانيد؛
4. از هر گونه گناه و معصيتي اجتناب كنيد؛
5. حجاب، متانت و وقار خود را كاملاً رعايت كنيد؛
6. بدانيد كه هر هفته، نامه اعمال شما به حضور امام زمان(عج) عرضه مي شود و مورد بررسي قرار مي گيرد؛
7. اكنون كه در دوران تحصيل علم هستيد، بيشترين توجه خود را به درس و موفقيت تحصيلي داشته باشيد؛
8. با مطالعه كتاب هايي كه درباره امام زمان(ع)، آگاهي و شناخت خود را در اين زمينه تعميق و گسترش بخشيد؛
9. براي اصلاح اوضاع فرهنگي دانشگاه، به تنهايي يا به كمك ديگر دانشجويان متدين و دلسوز و يا به كمك بعضي از تشكل هاي مذهبي دانشگاه، امر به معروف و نهي از منكر كنيد و بدين وسيله جلو بعضي اعمال خلاف را بگيريد. در اين راه نهراسيد و خجالت هم نكشيد؛زيرا خشنودي و رضايت امام زمان(ع)، در گسترش ارزش هاي ديني و اخلاقي و اجتناب از گناه و خلاف است.نظر شما راجع به اين مقاله

 
  نظرات ساير كاربران

       یگانه : آقا یا خانوم یه منتظر ما نباید از نواده ی پیامبر صلح ورحمت انتظار خشونت داشته باشیم گردن زدن برای بابای مهربونه ما لفظ قشنگی نیست

       ی سردرگم : من میخام بدونم ما چرا دعای سلامتیه امام زمانو میخونیم؟!؟مگ خدا ایشونو از همه ی بلاها حفظ نمیکنن؟!؟یا مسلا میگن برای سلامتیشون صلوات بفرستین؟!؟!
       پرسمان : با توجه به بعضي از روايات امام زمان(ع) مانند انسان هاي ديگر زندگي طبيعي داشته ودر ميان مردم رفت و آمد دارد و ممكن است مانند پيامبران الهي و ديگر امامان معصوم به بيماري يا مشكلات ديگر دچار شوند. بنابراين دعا و صدقه و صلوات براي سلامتي حضرت مهدي (ع) بي تاثير نيست و محفوظ ماندن ايشان توسط خداوند كه در آيات آمده عموما به معناي حفظ جان ايشان است. امام زمان(ع) مانند ما بدني طبيعي و معمولي دارند و ممكن است در اثر سرما و گرما و ديگر عوامل دچار بيماري شوند و ما براي جلوگيري از آنها دعا مي كنيم و صدقه مي دهيم وپيشوايان معصوم ما در دعاها و مناجات خود براي حفظ و سلامتي امام عصر (ع) دعا كرده و به ما ياد داده اند كه چگونه براي او دعا كنيم.
به عنوان نمونه امام رضا(ع) پيوسته به دعا كردن براي امام زمان (عج) با اين دعا امر مي كرد:«اللهم ادفع عن وليك...و اعذه من شرجميع ما خلقت و عن يمينه و عن شماله و من فوقه و من تحته بحفظك الذي لا يضيع من حفظته به»؛
خداوندا هر گونه بلا را از ساحت ولي خود دور گردان..و او را در پناه خود از شر تمام آنچه آفريده و ايجاد و انشا و صورت گري فرموده اي, محفوظ بدار و او را از پيش رو و پشت سر و راست وچپ و بلاياي آسماني و زميني محفوظ بدار : حفظ كردني كه هر كس را آن طور محفوظ گرداني از بين نرود...(مصباح المتهجد، ص409).
امام حسن عسكري نيز در قنوت نمازهايشان اين گونه دعا مي فرمود: «...فاجعله اللهم في امن مما نشفق عليه منه ورد عنه من سهام المكائد مايوجهه اهل الشنان اليه»؛ «خداوندا ! او (امام زمان) را در پناهگاهي قرار داده تا از شر متجاوزان در امان باشد.خدايا! او را از چيزهايي در امان بدار كه بر ايش مي ترسيم و تير هاي نيرنگ را كه كينه بدخواهانش به سوي او پرتاب مي كنند بر طرف ساز». (مصباح المتهجد)
بنابراين با توجه به كلمات گهربار معصومين دعا براي سلامتي و حفظ وجود مبارك امام عصر(ع) صحيح و بايسته مي باشد.
البته خداوند متعال ,خليفه و ولي خود را از هر گونه آسيب ها و آفات حفظ و حمايت مي فرمايد؛ ولي ما نيز وظيفه داريم براي سلامتي آن حضرت بكوشيم و بدين وسيله اظهار عشق و ارادت خود را ابراز نماييم. با تمام وجود او را بر خود مقدم بداريم و از اين راه رضايت و نظر لطف او را نسبت به خود جلب نماييم.
بر اين اساس دعا و صدقه و...پيش از آنكه براي امام عصر(ع) فايده و اثر داشته باشد براي شخص دعا كننده تاثير دارد. اگر كسي براي حجت الهي كاري انجام دهد و او را برخود مقدم بدارد او اين اعمال را مي بيند و پاسخ در خوري مي دهد (مثل دعا براي سلامتي آن شخص...)
به طور كلي دعا براي امام زمان از هر حيث آثار و بركات فراواني دارد از جمله:
1- نشانگر علاقه و محبت مسلمانان به ايشان است. اگر چه دوستي تمام ائمه معصومين بخشي از ايمان و شرط قبولي اعمال است، در عين حال دعا كردن در حق امام زمان(عج) موجب ازدياد محبت آن حضرت در دل و در نتيجه موجب تقويت ايمان مي گردد.
2- اظهار تجديد عهد و پيمان با آن حضرت است و محتواي پيمان با آن حضرت را دين داري و شريعت محوري و تصميم قلبي بر اطاعت امر امام(ع) و ياري رساندن او با نثار جان و مال تشكيل مي دهد.
تجديد بيعت با آن حضرت(ع) كاري است كه بعد از هر نماز از فرايض پنجگانه، يا در هر روز و يا در هر جمعه انجام مي شود مستحب است.
هر روز بعد از نماز صبح دعاهايي كه مربوط به وجود مبارك امام عصر(عج) است خوانده شود.
دعاي شريف «اللهم بلغ مولاي صاحب الزمان صلوات الله عليه عن جميع المؤمنين...» و نيز «دعاي عهد» (مفاتيح الجنان، ص891 و 892) شاهدي براي اين سخن است.
3- سبب زنده نگه داشتن ياد امام غايب در دل منتظران مي گردد. ياد امام زمان(عج) توجه به ارزش هاي دين و اصول اخلاقي را در دلها جوانه مي زند و برعكس غفلت از ياد و خاطره امام يكي از دلايل عمده پژمردگي و سستي ارزش هاي الهي وانساني در جوامع مسلمان است.
دلت گر كه يك لحظه غافل نشيند
خدنگ بلا بر دل دل نشيند
4- كسي كه سلامتي امام زمانش برايش مهم است، مسلما آزردن آن حضرت برايش سخت است در نتيجه دعا براي سلامتي آن حضرت، انسان را بر انجام كارهايي وامي دارد كه موجب خشنودي آن حضرت و در نتيجه سبب رسيدن به مقام رضوان الهي مي گردد.
5- دعا بسيار مؤثر است و موجب فرج آن حضرت و نيز فرج و گشايش در زندگي مؤمنان مي شود.
6- موجب قرب الهي است. امام مهدي (عج) در خصوص زيارت آل يس مي فرمايند: «هرگاه خواستيد به وسيله ما به خداوند و به ما توجه كنيد اين زيارت را كه از جانب خداوند انشاء شده است بخوانيد» (مفاتيح الجنان، ص 863).
اين زيارت كه از جهات مختلف، محتوايي عميق دارد بسيار مورد تأكيد و سفارش قرار گرفته است. از جمله سلام هايي كه در اين زيارت ادا مي شود، از ابتدا تا انتها، دعاي براي سلامتي و تندرستي و بهروزي امام زمان(عج) است. «السلام عليك يا خليفه الله و ناصر حقه... السلام عليك حين تصبح و تمسي، السلام عليك في اليل اذا يغشي و النهار اذا تجلي ... السلام عليك بجوامع السلام...؛ سلام بر تو اي جانشين خدا و ياري كننده حق... درود و سلام بر تو هنگامي كه بامداد و شام كني، درود و تهيت الهي بر تو در شب كه همه جا را فراگيرد و در روز، در وقتي كه نور دهد (يعني سلام بر تو در هر صبح و شام)...، درود بر تو درودي همه جانبه...».
براي مطالعه بيشنر در اين زمينه: ر.ك:
1.مهدويت (پيش از ظهور )،رحيم كارگر
2.مكيال المكارم :موسوي اصفهاني


       فاطمه : سلام من یه دخترجوون هستم همش نگرانم امام ظهورکنه به من نگاه نکنه حالم خیلی بده من امامو خیلب دوست دارم
       پرسمان : پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباط با این مركز
1. نگرانی از بی‌توجهی امام زمان (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)‌ هنگام ظهور و بی اعتنایی آن حضرت بیانگر ایمان و تقوا و معرفت نسبت به آن حضرت و اشتیاق برای جلب عنایت وتوجه آن امام بزرگوار و حجت الهی است .
2. این ترس و نگرانی اگر در حد اعتدال باشد و انسان را به ناامیدی و یای سوق ندهد می تواند آثار مثبت و سازنده ای در زندگی انسان داشته باشد .‌
3. چنین نگرانی به این معنا است که من عمل صالح و درخور و شایسته ای که مورد توجه و عنایت آن حضرت باشد انجام نداده ام و در انجام وظیفه نسبت به آن امام همام کوتاهی کرده ام . این نگرانی سازنده و مفید و مثبت است زیرا انسان را به تلاش بیشتر برای انجام اعمال خیر و صالحی که موجب خشنودی و جلب رضایت آن حضرت است وادار می سازد . در واقع چنین نگرانی بیانگر کوچک دیدن و ناچیز شمردن اعمال خوب و خیر است که می تواند نردبان صعود معنوی انسان گردد .
4. اما اگراین نگرانی از حد اعتدال تجاوز کند و انسان نسبت به آن زیاده روی و افراط کند اثار منفی و غیر مطلوبی به دنبال دارد که یاس و ناامیدی از جمله این اثار است .
5. بنا بر این شیعه آن حضرت باید در عین حال در انجام وظایفش نسبت به آن حضرت و انجام اموری که موجب رضای ایشان است سعی و تلاش پیگیر دارد در عین حال به وضع موجود راضی نباشد و این نگرانی را داشته باشد که شاید این اعمال من از نظر کمی و کیفی موجب خشنودی ایشان نشده باشد و بنا براین باید سعی و کوشش بیشتری در زمینه جلب رضایت ایشان داشته باشم که  نتیجه آن کوتاهی نکردن در انجام و ظایف الهی و تکالیفی است که نسبت به آن حضرت داریم.


       ناشناس : به نام خدا من چند بار یکی را دیدن به من خیلی خیلی کمک کرده مثال من در خواب نشسته بودم که ناگهان یه فرد قدر بلند چهرهی سفید به همره یک شنل که از بالای شانه تاپایین بود وو.... لصفا بگید که اون چه کسی بود شاید شما اورا بشناسید
       پرسمان : متاسفانه تعبیر خواب نداریم. اگر احساس می کنید خواب صادقانه ای باشد می توانید از معبرین معتبر خواب جویا شوید. موفق باشید.

       Sgoojani... : منم تازه امام زمانو دارم میشناسم احساس میکنم خیلی دلتنگشم احساس میکنم این دنیا دیگه لذتی برام نداره همش منتظرم خیلی به اعمالم دقت میکنم هر روز تصمیم میگیرم که اونروزگناه نکنم انشا…که اقامون زودتربیان خدا کنه ازمون راضی باشن
       پرسمان : ان شاءالله

       mkhalaji61... : سلام خیلی ممنون از نوشته خوبی که انتشار دادین . من جونی هستم که قبلا زیاد یاد مهدی فاطمه نبودم....ولی خدا روشکر از گناهام توبه کردم .خود اقا خواست که توبه کنم... از همه شما خوانندگان میخوام برام دعا کنیدتوبه ام رو حفظ کنم و گناه نکنم . من دعاگوی همه شما خواهم بود . یا مهدی عزیز از خطاهای گذشته ما بگذر.......
       پرسمان : سلام و ما هم ممنونیم که با این سایت ارتباط دارید. بله کاملا همین طوره، چه بسا که قطعا خود حضرتش بیشتر از ما مشتاق توبه و اصلاح ماست.
به قول شاعر: اگر عمری گنه کردی، مشو نومید از رحمت ***تو نام توبه را بنویس، امضا کردنش با من...


       besthadf... : سلام اقا خاهش میکنم کمک کنید که ماهم از یارای شماباشیم و هررکاری که میکنیم برای شما باشه و اولین انگیزه برای تحصیل علم کمک به شماباشد
       پرسمان : ان شاء الله

       مهدیه : آقا زود ظهور کن ومردم از جنگ ها نجات بده هر کس میخواد کسی بیگناه کشته نشه پس گناه نکنه تا امام زمان زود ظهور کنه ومرد م رو نجات بده

       1361دنیز : آقاعزیزم سلام میدونی چقدردوست دارم اول خدا بعد شمامیدونی آقا من شرمندتم چون شما با یه گناه ما ظهور تون عقب میفته منو ببخش وزات میخوام به حق خدای مهربان ماامتتو فراموش نکنی وپیش خدا شفیع ماباشی ببخش ماروبه حق خداوپیامبرش آقامیدونی یه سال گذاشته ازدیدنت بیا تورو خدابیا به خاطر مادرعزیزت بیا به خاطر عمت خانم زینب بیا دوری شما خیلی سخته شماکه مهربونی درسته من عهدشکنی کردم اماشماآقای تاج سری بیاآقا دلتنگت شدم قربون اشکات بشم الهی پیش مرگ تنهاییت بشم بیا تاخودم قربونت برم اللهم عجل لولیک فرج

       Montazeran amam mahdi : Kheilee mamnon

       parinazm806... : یک نظر بسیار خوب برای ظهور هر چه زودتر آقا امام زمان دارم .توی یک کتابی خوانده بودم که بعد از نماز عصر ،خواندن پنج تا سوره نبأ،خیلی تأثیر در پیداکردن عشق الهی دارد.از شماویاران امام زمان خواهشمندم که به نیت جمیع مخلوقات خداوند رحمان این سوره را هر روز بخوانند.خیلی تأثیر دارد.شما را به امام زمان قسمتون میدهم که این مطلب را به اطلاع همگان برسانید.
       پرسمان : ضمن تشکر بابت ارتباطتان با این سایت و مطالعه این مقاله، کاش نام منبع توصیه تان را هم می نوشتید تا متقن باشد. موفق باشید.

       ehsansabr... : مسعود،من با امام زمان قول قرار گذوشتم تا خودآقا ضامنم بشه تا خدا حالم خوب کنه من قول دادم همیشه عاشق خدا امام زمانم بمونم،وبنده خوب خدابشم
       پرسمان : ان شاء الله

       یه گمشده که تازه داره مسیرشو یاد میگیره : سلام.ممنون بابت این متن.ولی این نوشته ها شاید تا چند روز حالمونو شبیه یه منتظر کنه.خدا کمکم کرد یکم دارم به خودشو امام زمانم نزدیکتر میشم.ولی میترسم ...میترسم یادم بره که امام زمانم کیه خدام چقد بزرگه میترسم بازم فاصلم زیاد شه.خدایا خودت نزار این فاصله زیاد شه.یه خواهش دارم اونایی که به خدا نزدیکترید اونایی که امام زمانو بیشتر میشناسید.آدمای مث من که آگاهیشون پایینه اگه کج میرن به خاطر اینه کسی روشنشون نکرده کسی یه ذرم سعی نکرده بهشون کمک کنه یکم بیشتر بدونن.شمایی که فک میکنید میتونید یه کمکی کرده باشید به بقیم کمک کنید...کمک کنید ماهام امام زمانو خدارو بیشتر بشناسیم. از استاد رافعی پور ممنونم که به خیلیامون کمک کرده. از شمام که این مطلبو گذاشتی ممنونم خیلی بهم کمک میکنه. اللهم عجل لولیک الفرج
       پرسمان : همه فرمایشاتون دلنشین و شیرین و امیدوارکننده بود. فقط اضافه می کنیم همون خدایی که دستمونو تا حالا گرفته و راهو نشونمون داده از این به بعد هم قطعا خواهد کرد به شرط تلاش، صبر و ناامید نشدن و نبریدن!...

       سمیرا : ممنون که این مطالب خوب رو برای ما میذارین باعث میشه هربار یاداوری شه که از گناه پاک شیم
       پرسمان : الحمدلله رب العالمین

       رضا : با سلام به محضر آقا امام زمان (عج) من هم مثل خیلی ها آقام رو از ته دل دوست دارم و امیدوارم که خدا تعجیل در فرجشان قرار داده و زمین و زمان را به قدوم مبارکشان روشن نمایند نمی دونم دلم واقعا برای غربت اقامون می سوزه اقا امام رضا این همه زائر داره اما امام زمونمون که حی و زنده است بایستی در غیبت باشند و مطابق روایات از ترس اینکه جان مبارکشان به خطر بیفتد ناشناس هستند چرا متتظر واقعی کم پیدا می شه و خود من هم جزو منتظران ظهور ایشان نیستیم آیا روزی هست که با سلام به آقامون و دعا برای فرجشون اون روزمون رو شروع کنیم اگر هر روز سعی می کردیم که یکی از گناهانمان را کنار بگذاریم چه می شد امیدورام فقط نیمه ی شعبان به یاد آقامون نباشیم

       مهرداد ستاری : یا امام زمان کمکم کن یک منتظر واقعی باشم

       eshahi1377... : منتظران امام حسین (ع) او را کشتند!

       khalilimajid48... : بسم الله الرحمن الرحیم وقتی که خداوند انسان را خلق نمود بلاشک همه چیز را در مورد او میدانست ، از مقرب ترین انسانها به درگاهش تا وقیه ترین و فرومایه ترینشان ، در جمیع خلایق به اختیار ذات احدییت ، امتیازاتی برای نوع بشر قرار داد تا بتواند ذات حقیقی خود را دریابد و به حقیقت انسانیش برسد و برترین امتیاز انسانی در میان عموم خلایق حقیقتی است بنام پیروی از مکتب بهترین مخلوقات خدا ( مکتب اهل بیت ) که شمار پیروان حقیقی آن بسیار نادر است ( نه به نام شناسنامه ای ) زیرا پیرو مکتب اهل بیت ناسزا نمیگوید ، به حقوق دیگران حرمت نهاده و در گفتار و کردار بسان الگو پذیری از بانیان مکتبش ( ائمه هدی ) رفتار و کرداری نیکو دارد ، در تمام مراحل دنیاییش احتیاط مینماید بیشتر فکر میکند و کمتر سخن میگوید ، مقام انسانی همه را ارج مینهد و تنها افکار و اعمال و کردار و گفتارش ذات احدییت را میبیند . ومن الله التوفیق حقیرترین بندگان خدا مجید از شهر ری
       پرسمان : بابت درج نظر مفیدتان ممنونیم. در پناه حضرت حق تعالی و آقا امام زمان (عجل الله تعال فرجه الشریف) موفق و موید باشید.

       سهيلا : اقاجون براحتي كناه ميكنيم و بعدش بشيمون ميشيم نجاتمون بده ازين كناها

       یه منتظر : آقاجونم.بااینکه میدونم شایدخودم اولین نفری باشم که گردنشومیزنی امابااین حال دوستدارم هرچه زودترظهورکنی پس"ظهورکن".........
       پرسمان : ممنون بابت درج نظرتان ولی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برای گردن زدن که ظهور نمی کنند بلکه برای هدایت کامل بشر و برطرف کردن موانع آن ظهور و قیام خواهند کرد. ان شاءالله چشم همه منتظران و دلسوختگان عالم، به قدوم مبارک حضرتش روشن شود...

 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نام شما:    نشاني ايميل:  
   
      

 ويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها