خانه> روانشناسی و مشاوره >259


145

اول و پانزدهم هر ماه مهمان شماييم

 

بنام خدا - نسخه سوم نرم افزار پرسمان ويژه اندروید آماده شد

منو

بايگاني موضوعي
بايگاني شماره اي
گفتگوي زنده
عضويت
پرسش و پاسخ
پيگيري پاسخ
پاسخ سوالات غيرخصوصي
طرح سوال و ارتباط با ما

احكام نماز و روزه دانشجوي مسافر


جستجو 

 

بورس مقالات

پيامدهاي خودارضايي...
ابراز محبت دختر به...
درمان خود ارضايي ب...
احضار روح با نعلبك...
رابطه دختر و پسر
گناهان كبيره
نظرات مقاله «پيامد...
هولوكاست چيست؟
قرص شب امتحان (تار...
چشم چراني، آثار و ...
تقويت اراده در انج...
ماجراي دختران و پس...
چگونه از ياران اما...
شيوه هاي همسريابي
نقش قرآن در زندگي ...
همجنسگرايي، علل و ...
اخلاق پيامبر (4) -...
شوخي هاي پيامبر
چه كنم گناه نكنم؟!
چگونه با تقوي شوم
گرايش دختران آمريك...
عجم، دشمن اهل بيت؟...
چرا فقط بي حجابي! ...
اگه روسري خود را ب...
اثر بيدار ماندن بي...
ايميل هايي از شيطا...
همه شرايط وضو
جايگاه و ارزش نماز...
چرا جنگ را ادامه د...
اخلاق پيامبر(2)- م...
تا باشگاه هسته اي
موي بلند و وضو
اخلاق پيامبر - توص...
خاطره اي جالب از ز...
علامت قبولي توبه
امام خميني(ره) و غ...
مصحف فاطمه (س)
گل حجاب، عطر عفاف ...
100 خاطره از شهيد ...
اخلاق پيامبر (3) -...

آمار سایت


تعداد مقالات:
1652

بازدید مقالات:
4700230

بازدید سوالات:
2172195درمان خود ارضايي با عزمي راسخ بازديد: 46718

  نظر بدهيد  /   راي بدهيد  /   ارسال به دوستان  /   طرح سوال


يكي از آسيب هاي جدي اي كه امروزه براي جوانان عزيز به خصوص در وضعيت فعلي جامعه و دشوار بودن امر ازدواج به وجود آمده است، عادت به خودارضايي است. در زمينه درمان اين عادت ناپسند، بايد عرض كنيم كه تنها راه درمان واقعي آن, ازدواج است. كمكي كه اكنون از دست ما بر مي آيد دادن يك سري اطلاعات در زمينه گناه بودن, آثار و عواقب اين عمل نا شايست و روش هاي کنترل و درمان است. اين خود شما هستيد كه با عزمي راسخ به مبارزه با اين انحراف جنسي خواهيد پرداخت. اميدواريم به زودي وسايل ازدواج شما فراهم گردد و شما از اين نظر خاطرتان آسوده شود.

 

روش ترك اين عادت زشت:

همانگونه كه عالمان اخلاقي مطرح نموده اند، هر روش درماني در اخلاق و خود سازي، مبتني بر طي كردن سه مرحله "علم، حال و عمل" است، ولي چون مرحله حالت (پشيماني و ندامت) به صورت انفعال در انسان پديد مي آيد و در حقيقت بازتاب آگاهي است، اين مرحله به صورت يك روش مستقل مطرح نمي شود؛ بنابراين براي خارج شدن از اين مشكل، دو روش درماني "شناختي و رفتاري" پيشنهاد مي شود. وظيفه ما دادن آگاهي و شناخت است و کاري که خود شما بايد انجام دهيد التزام عملي به دستورالعمل ها و به کار گيري دقيق روش هاي رفتاري اي است که در ذيل ارائه مي شود.

نياز به آگاهي:

خود ارضايي يک انحراف عملي است و بايد با عمل و رفتار با آن مقابله کرد و راه درمان آن جز با رعايت دقيق دستورالعمل محقق نمي شود, ولي چون هر عملي نياز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد, بنابراين راه کنترل و درمان اين بيماري و عادت زشت نيز بدون کسب آگاهي ميسر نيست . آگاهي, ازطريق مطالعه در آثار و اطلاعاتي كه در اين زمينه وجود دارد، بدست مي آيد. زمينه هاي مطالعه عبارتند از:

1- اينكه اين عمل به لحاظ شرعي حرام و از نظر اخلاقي گناه محسوب مي شود و هر گناهي نور ايمان را تضعيف مي كند و باعث تاريكي و آلودگي روح انسان مي شود. نوري كه انسان بدان نياز فراوان دارد و در اثر فقدان آن، در قيامت دچار عذاب و حسرت خواهد شد.

2-  مطالعه در پي آمد ها و عواقب سوء آن.

3- آشنايي با روش پيشگيري و درمان.

 كسب آگاهي در موارد ياد شده باعث بيداري انسان مي شود و زمينه "توبه, پشيماني و کنترل آن" را در او فراهم مي آورد.

 

گناه خود ارضايي:

در اين زمينه گفتني است «استمنا» يا «خودارضايى» يكى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى ميل جنسى است كه نسل جوان را در معرض آسيب‏هاى جدى قرار مى‏دهد. اين كار عادت بسيار زشت و زيان آوري است كه مي تواند استعداد و توانايي هاي فراوان يك جوان را به نابودي بكشاند و حال و آينده او را تباه كند. از اينكه متوجه زشتي اين عمل شده ايد خداي را شاكريم و در پاسخ گويي به سوال شما مطالبي را پيرامون معرفي ، حرمت و روش درمان آن بيان مي نماييم، اميد است با كمك الهي و استمداد از معصومين(ع) و اطلاعاتي كه در اين زمينه برايتان ارسال مي شود، در حفظ نفس و كنترل شهوت موفق باشيد.

استمنا و يا به عبارتي خود ارضايي، از نظر شرعي واخلاقي، حرام و گناه محسوب مي شود. اين عادت ناپسندي به لحاظ اخلاقي، بعد معنوي انسان را به سختي مي آزارد، روح او را تاريك مي نمايد، آزادي معنوي انسان را سلب مي كند و در مسير خود سازي و كمال، آدمي را با چالش جدي مواجه مي كند. مطابق تحقيقات انجام شده توسط روانشناسان، خود ارضايي نوعي اعتياد و بيماري زشتي است كه آثار و ضررهاي فراواني بر جسم و روان آدمي باقي مي گذارد.

كساني كه گرفتار اين عمل شنيع شده اند، آن را گريزگاهي فرعي و عاجل براي خارج شدن از فشار جنسي و پاسخي براي لذت طلبي خود تصور مي كنند، در صورتي كه اگرتوجه نمايند، بدين وسيله گرفتار آثار و تبعات زيان آوري مي شوند كه گاها قابل جبران نيست.

شهوت يكي از اموري است كه با طبيعت انسان در آميخته و در جاي خود از نعمت هاي خداوند است، ولي اگر از حالت تعادل خارج و بر افروخته شود، ممكن است سرمايه هاي عظيم انساني را به خاكستر تبديل كند. اين نيرو به طور قطع نياز به ارضاع دارد، ولي با روشي كه با نظام طبيعت و شريعت سازگار باشد. 

خداي متعال كه به حكمت بالغه اش اين غريزه را در نهاد انسان گزارده ، تا نسل انسان باقي بماند، از روي رحمت و هدايت خود راه هاي آسان و معقول كنترل و ارضاع آن را پيش پاي او قرار داده است و نسبت به بيراهه ها و انحراف از مسير درست نيز، هشدارهاي لازم را به انسان داده است ،راههايي كه بايد با شناخت و عمل به آنها، سلامت جسم و جان خويش را پاس بداريم و از خطر و پي آمد كارهايي همچون خود ارضايي و مانند آن برهانيم.

كبيره بودن:

به طور قطع "خود ارضايي" يكي از "گناهان " است . در اين زمينه برخي از عالمان ديني و اخلاقي نسبت به كبيره بودن آن نيزتاكيد نموده اند. از ميان ايشان خصوصا مرحوم شهيد آيه الله دستغيب در كتاب خويش" گناهان كبيره" فصلي را گشوده و بر بزرگي آن تاكيد نموده است .

از نظر شرعي، ملاك كبيره بودن يك عمل، وعده عذاب از جانب پروردگار مي باشد. در اين زمينه امام صادق (ع) و در ضمن روايتي از عذابي دردناك براي فاعل آن خبر داده است. آن حضرت(ع) فرموده است: «سه دسته از مردمان اند كه خداي متعال در روز قيامت به ايشان نگاه رحمت نمي افكند،  آنها را تذكيه نمي نمايد و عذابي دردناك براي ايشان فراهم نموده است: كسي كه موي سپيد خود را مي كند، كسي كه با خود نكاح (استمناء) مي نمايد و كسي كه مفعول واقع مي شود».

به فرض صغيره بودن گناه خود ارضايي در صورت عدم تكرار، ملاك ديگر كبيره بودن گناه، تكرار و به تعبير روايات اصرار بر آن است ، به همين دليل چون به طور معمول، خود ارضايي، در افرادي كه به آن گرفتارند ، به صورت عادت و اعتياد در مي آيد ، تبدبل به گناه كبيره مي شود.

البته حرمت و بزرگي گناه خود ارضايي در حد گناهاني همچون زنا و لواط نيست، ولي در عين حال شرايط آن به گونه اي است كه مي توان گفت: ضررهاي بدني و رواني آن از اين دو معصيت بيشر است ؛ زيرا موقعيت براي آنها هميشه مهيا نيست، ولي موقعيت براي خود ارضايي و عادت به آن هميشه مهيا مي باشد.

 

چند راهکار کلي براي درمان:

براي کنترل غريزة جنسي هم خود فرد و هم والدين و اطرافيان مسئوليت دارند. آن چه مربوط به خود فرد مي‌شود عبارتند از:

1- برنامه‌ريزي براي کار مداوم

جوانان و نوجوانان از نيروي سرشار و فوق‌العاده‌اي برخوردارند. اين نيرو اگر در زمينه‌هاي ديگر مورد اساتفاده قرار نگيرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرايط سني آن‌ها در قالب امور جنسي و شهواني ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به کار مداوم عادت کنند و نيرو و توان خود رادر اين زمينه به مصرف برسانند تا حدودي از انحرافات اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي در آنان پيشگيري مي‌شود. کارهاي بدني موجب تعادل جسم و روان مي‌شود. اگر نيک بنگريم افرادي که به کار مداوم مشغول هستند و نيرو و استعدادشان را در زمينه‌هاي مثبت و سالم به کار مي‌اندازند، کم‌تر دچار انحرافات اخلاقي و بحران‌هاي روحي مي‌شوند. کار موجب مي‌شود نيرو و انرژي جوان قبل از آن که به چربي‌هاي اضافي تبديل گردد و اختلالاتي در ساز و کار اندام‌هاي بدن ايجاد گردد، از طريق سوخت و ساز مفيد و سالم به مصرف برسد.

2- تنظيم خواب

تحقيقات نشان مي‌دهد که بيش‌تر انحرافات به خصوص در زمينه مسايل جنسي از فکرهاي ناسالم و خيال‌پردازي‌هايي که جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشي مي‌شود. اگر جوان قبل از آن که به خواب برود، فکرش به خودش و يک سري مسايل و موضوعات مربوط به دورة جواني، معطوف گردد، کم کم به انحرافات کشيده خواهد شد. بنابراين، يکي از روش‌هاي پيشگيري از انحرافات اين است که برنامة خواب به صورت دقيق تنظيم شود و تا زماني که خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نرويد. وقتي به رختخواب برويد که کاملاً خسته و آمادة خواب هستيد. لازمة اين کا اين است که در طول روز مشغول فعاليت‌هاي مهم بوده و به اندازة کافي کار کرده باشد.

طبيعي است اگر جوان با خستگي به رختخواب نرود، به ناچار مدت زماني را در بستر بيدار خواهد ماند تا به تدريج به خواب رود و چون افکار و انديشه‌هاي شهواني و تحريک‌آميز معمولاً در اين مواقع به سراغ جوان مي‌آيند، تنظيم ساعات خواب براي جوان، ضرورت خاصي مي‌يابد. يکي از روان شناسان در اين باره مي‌گويد: نيمة اول شب بيش از نيمة دوم آن به بدن نيرو مي‌دهد بنابراين بايد از آن به نحوي مفيد استفاده شود. و صبحگاهان به محض اينکه از خواب بيدار شديد. بي‌درنگ از بستر برخيزيد و توجه داشته باشيد که بامدادان بيدار ماندن در بستر خواب، بسيار زيان‌بار است، جسم را سست و ناتوان مي‌سازد و وسوسه‌هاي شوم در دل فرد ايجاد مي‌شود.

3- دوري از محيط‌هاي آلوده و ناسالم

يکي از علل و عوامل انحرافات جنسي و به طور کل انحرافات اخلاقي، محيط آلوده و محرک‌هاي شهواني است. محيط از طريق وارد نمودن عناصر محرک در گرايش‌هاي انحرافي، منجر به طغيان غريزة جنسي در جوان مي‌شود. مسايلي از قبيل بدحجابي، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخي از سريال‌هاي تلويزيوني و فيلم‌هاي خارجي و هم چنين استفادة نادرست از اينترنت در تحريک شهوت و غريزة جنسي جوان مؤثر است شايد براي برخي زا نوجوانان يادآوري و تذکر مسايل ديني و اخلاقي چيزي بيهوده و غير ضروري تلقي شود، زيرا آن‌ها نه در فکر سلامت خويش هستند و نه مسايل اخلاقي و ديني را مي‌پذيرند، اما براي شما که روحية مذهبي قوي داريد و همين مسأله باعث شد تا نگران آينده‌تان باشيد، گفتن اين مسايل مهم و ضروري است. اگر واقعاً مي‌‌خواهيد از جواني‌تان به خوبي استفاده کنيد و در راه درست و سالم گام برداريد، سعي کنيد از محيط‌هاي آلوده و ديدن عوامل تحريک کننده، جداً پرهيز نماييد.

4- استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت

يکي از زمينه‌هاي پيدايش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفادة نادرست آن‌ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولاني و بي‌برنامه نوجوانان را عاصي و سرگردان مي‌کند. آن‌ها به تدريج سرخورده و مأيوس مي‌شوند و در نتيجه به دنياي درون خويش پناه مي‌برند و در کنج خلومت و انزوا راهي براي مشغوليت خود مي‌جويند.

5- پيشگيري از روابط ناسالم

جوانان و نوجواناني که روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بي‌بند و بار دوست و رفيق هستند، کم کم به انحرافات کشيده مي‌شوند و تحت تأثير امور شهواني قرار مي‌گيرند. نفوذپذيري جوانان از دوستان و همسالان بيش از ساير گروه‌ها است. در سنين بلوغ صحبت‌هاي آهسته و در گوشي بين نوجوانان بيش‌تر مي‌شود و محور اين گفتگوها، غالباً مسايل جنسي و امور شهواني است که به صورت مخفيانه و به دور از انظار بزرگ‌ترها طرح مي‌شود. براي پيشگيري از انحرافات اخلاقي سعي کنيد از دوستي‌هاي آلوده و مشکوک جداً پرهيز نموده و با افراد سالم و مذهبي ارتباط برقرار نماييد.

6- پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش

همة آنچه بيان شد، به نحوي مي‌توانند در پيشگيري از انحرافات اخلاقي و طغيان شهوت و غريزة جنسي نقش داشته باشند، اما آن چه بيش از همه ضروري است و به صورت زيربنايي در شخصيت و رفتار جوان مؤثر است. پرورش معنويت و تقويت ايمان و تقواي الهي است. ما در عصري زندگي مي‌کنيم که جهان به شدت در ماديات فرو رفته و يک سره غرق در جاذبه‌هاي نفساني و امور شهواني گرديده است. در شرايط کنوني، خلأ عظيم و هولناکي از اخلاق و معنويت پديد آمده و تمامي مشکلات انسان‌ها نيز از همين جا ناشي شده است.

اگر با تقويت ايمان و نيروي اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقويت گردند، بدون شک بخشي از مشلکات آنان به ويژه در زمينة مسايل اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي درمان مي‌شود.

اگر نوجوان از ته دل باور نمود که تمام اعمال و رفتار او را خدا مي‌بيند و بر اساس عملکرد افراد به آن‌ها پاداش مي‌دهد و اساساً سعادت و خوشبختي انسان به دست خودش مي‌باشد، در اين صورت احتمال اينکه مرتکب گناه نشود بسيار زياد است.‌

يقين داشته باشيد، تا زماني که نيروي ايمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقويت نگردد، هيچ ضمانتي از شهوت و انحرافات اخلاقي وجود ندارد. به خصوص در وضعيت کنوني که عوامل تحريک کنندة بسيار زياد است. بنابراين قبل از هر چيزي سعي کنيد نيروي ايمان و تقوا را در وجود خويش بارور کنيد. اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و هميشه نماز خود را اول وقت انجام دهيد، خداوند شما را ياري مي‌کند تا از هر گناهي مصون بمانيد و تحت تأثير شهوت و غريزة جنسي قرار نگيريد. خداوند متعال در قرآن کريم مي‌فرمايد: «ان الصلوة تنهي عن الفحشاء و المنکر» به درستي که نماز انسان را از هر گونه آلودگي و عمل زشت و گناه دور نگه مي‌دارد. نماز واقعي نه تنها والاترين عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقي تلقي مي‌شود، بلکه عامل تهاجمي عليه انحرافات و شهوت‌ها نيز محسوب مي‌گردد.

7- تسهيل و تسريع ازدواج

علاوه بر آن که جوان سعي در کنترل شهوت و غريزة جنسي مي‌کند، بايد براي ازدواج که يگانه راه درست ارضاي غريزة جنسي مي‌باشد، نيز اقدام کند به اين معنا که پسرها از 18 سالگي به بعد مي‌توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرايط را مساعد مي‌بينيد، از همين سن مقدمات آن را فراهم کنند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبي به خواستگاري آن‌ها آمد به دلايل نوعاً غير موجه و پوچ مثل هنوز زود است، مي‌خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادي خوبي ندارد و... از ازدواج خودداري نکنند و والدين هم سنگ اندازي‌هاي غيز منطقي نداشته باشند.

اميد است با رعايت اين نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانيد غريزة جنسي و حس شهوت را در خويش کنترل و مهار نماييد و زماني که فرصت مناسب براي ازدواج فراهم گرديد، به ازدواج اقدام کنيد.

 

تذکرات پاياني:

1. توجه داشته باشيد كه تنها رعايت تمام اين امور، بدون كم و كاستى و به صورت مستمر، نتيجه‏بخش  خواهد بود. نبايد توقع داشته باشيد که اين عادت ناگهان قطع و درمان شود, به هر ميزان که بتوانيد دفعات آن را به تدريج کم کنيد, موفقيت محسوب مي شود.

2. در صورت تکرار از رحمت واسعه الهي نااميد نشويد و بدانيد که هر گناهي قابل توبه است و خداوند خود فرموده است : «إن الله يغفر الذنوب جميعا; خداوند همه گناهان را مي آمرزد» و نشانه قبولي توبه شما اين است كه پشيمان هستيد و از تكرار آن متنفريد. همين قدر كه تكرار آن كم شود نشانه پيشرفت به سوي اطاعت خداوند است.

3. در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج کنيد که اين بهترين راه حل است.

4. در تمام حالات از خداوند براى حفظ پاكى استعانت بجوييد.

5. مطمئن باشيد اين مشكل قابل حل و درمان است؛ ولى مشروط به  تصميم‏گيرى قاطع و پشتكار كافى در راه انجام دستورالعمل‏هاى ارائه شده.

6. منشأ اين مشكل، يكى از نيازهاى واقعى نهاده شده در وجود انسان است كه بايد به طور طبيعى و صحيح ارضا و تأمين  شود. نياز به ارضاي شهود يکي از اين امور است که اگر به شكل صحيح تأمين نشود، (يعنى ازدواج), آدمي دچار خطاها و گناهان همچون استمنا خواهد شد كه عواقب سوء آن نيز  دامنگير فرد مى‏شود. بنابراين اگر امكان ازدواج برايتان فراهم است، اقدام به ازدواج كنيد يا به طور موقت به  دستورالعمل‏هاى ارائه شده پاى‏بند باشيد.

در پايان توصيه مي شود براي اطلاع از آسيب هاي خودارضايي و دستور العمل كاربردي درمان آن و همچنين  اطمينان بيشتر به درمان پذير بودن اين عارضه، به مقاله ديگر همين سايت با نام «پيامدهاي خود ارضايي و راه هاي مبارزه با آن» و همچنين نظريات افرادي که با اين عارضه دست به گريبان بوده اند مراجعه فرمائيد.نظر شما راجع به اين مقاله

 
  نظرات ساير كاربران

       کاوه : سلام من از 5سالگی این عمل زشت روشروع کردم فقط به دلیل نااگاهی.فکرکنم پدرومادرم اگرمرا ازکوچیکی کنترل میکردن ونمیگذاشتن تو اون سن با بیرون ازمحیط خانواده ارتباط نداشته بودم الان اینقدر خراب وذلیل وبی ابرونمیشدم خواهش میکنم توشبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید که پدرومادرها بچه هشون رودرسن های پایین مراقبت شدید کنند من تعامل با جامعه ی بیرون از خانواده وناخوداگاه وناخواسته باتماشای فیلم مستهجن روانی شده ام این چندسال است که بعد ازانجام این کارناشایست پشیمانی وگریه برای توبه به درگاه خدا ولی دوباره هوس...متنتون خوب بود.

       مریم : ممنونم مطالب خیلی تاثیرگذاربود.

       nafassss1996... : ... کاش واسه همیشه ترک کنم یه راه هس ک بنظرم خوبه اونم عهد بستن با خدا و قرآن خوندن تاثیرش عالیه
       پرسمان : امیدواریم با عنایت خدا و مطالعه دقیق این مقاله و همچنین دیگر مقالات این سایت که با این موضوع مرتبطند، بتوانید تصمیم قاطع بر ترک بگیرید:
«پيامدهاي خودارضايي و مبارزه با آن»
و «استمنا؛ آري يا خير!»
و «استمنا، لذت يا تلخي!؟»
اگر سوالی یا ابهامی ماند به همراه توضیحات لازم در صفحه ویژه درج سوال مطرح نمایید. موفق باشید.


       خیلی خوب بودخداخیرتون بده : من چند روزمیشه که فیلم های مبتذل روازروگوشیم پاک کردم و چندوقته سراغ این کارنرفتم .برام دعاکنین ترکش کنم
       پرسمان : خداروشکر. آرزومندیم دست حق تا رسیدن به مقصد، همراهتون باشه.

       اید : من همش 13 سالمه ...
       پرسمان : سلام و خوشحالیم که بتوانیم کمکتان کنیم. باتوجه به خصوصی بودن سوالتان لطفا پرسش خود را با توضیحات لازم در صفحه ویژه درج سوال مطرح فرمایید تا پاسخ خدمتتان ارائه شود. موفق باشید.

       hamed : سلام من ...
       پرسمان : باتوجه به خصوصی بودن سوالتان لطفا پرسشتان را در صفحه ویژه درج سوال مطرح فرمایید تا پاسخ خدمتتان ارائه شود.

       علی : من سه سال هستش که این کار رو انجام میدم. دو هفته است که ترک کردم. میخواستم بدونم وقتی که ترک کردم آیا اثارش باقی میمونه؟
       پرسمان : باسلام و آرزوی موفقیتتان در نجات از این گناه خانمانسوز و ترک هرچه زودتر و کامل آن، با مطالعه خود مقاله و نظرات دیگر دوستان و نیز مقاله دیگر این سایت در اینباره، به پاسخ سوالتان خواهید رسید.

«درمان خود ارضايي با عزمي راسخ»

«استمنا؛ آري يا خير!»

«استمنا، لذت يا تلخي!؟»       بی کس : پسری هستم 22 ساله که از از 16 17 سالگی در گیر این قضیه ام.. الان دیگه به اخر خط رسیدم ..به انتهای همه چیز رسیدم..مغزم دیگه این زندگی رو ساپورت نمیکنه.اصلا هیچی به هچی... هیچی نشدم.یه زندگی خدادادی رو تباه کردم..به حدی رسیدم که قسد خودکشی دارم...برام دعا کنین
       پرسمان : امیدواریم با عنایت خدا و مطالعه دقیق این مقاله و همچنین دیگر مقالات این سایت که با این موضوع مرتبطند، بتوانید تصمیم قاطع بر ترک بگیرید: «پيامدهاي خودارضايي و مبارزه با آن»
http://porseman.org/showarticle.aspx?id=62
و «استمنا؛ آري يا خير!» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=542
و «استمنا، لذت يا تلخي!؟» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=340
اگر سوالی یا ابهامی ماند به همراه توضیحات لازم در صفحه ویژه درج سوال http://www.porseman.org/q/newq.aspx مطرح نمایید. موفق باشید.


       امیر : ... چکار کنم ...؟
       پرسمان : امیدواریم با عنایت خدا و مطالعه دقیق این مقاله و همچنین دیگر مقالات این سایت که با این موضوع مرتبطند، بتوانید تصمیم قاطع بر ترک بگیرید:
«پيامدهاي خودارضايي و مبارزه با آن» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=62
و «استمنا؛ آري يا خير!» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=542
و «استمنا، لذت يا تلخي!؟» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=340
اگر سوالی یا ابهامی ماند به همراه توضیحات لازم در صفحه ویژه درج سوال http://www.porseman.org/q/newq.aspx مطرح نمایید. موفق باشید.


       بهنام : راه حل واقعی رو اینجا ببینید: ...
       پرسمان : ممنون که به این سایت سر زدید، لطفا نظرات یا پیشنهادهای خودتون رو به صورت متنی بفرمایید نه ارجاع به سایت دیگه و گذاشتن لینک. باتشکر

       ehsanhasani36... : سلام ممنون از مطالب خوبتون بهترين روش وساده ترين روش ترك اين عادت زشت تنها در يك كلمه نهفته است فقط نماز ،نماز جشم فكر وحتي جسم انسان را مطهر نكه ميدارد من حالا با خواندن نماز هم از شراين بيماري راحت شدم وهم بيماري افسردكي من حل شده است ممنون از خداوند كه برنامه اي واسه خوشبختي من هم در دنيا و دران دنيا به من عطا كرده است
       پرسمان : سلام و تشکر از شما بابت درج این نظر مفید و امیدبخشتان، بله همین طور است. در قرآن کریم هم داریم: «وَ أقِمِ الصّلاةَ، إنّ الصّلاةَ تَنهَی عَنِ الفَحشاءِ وَ المُنکَرِ»(عنکبوت:45)(... و نماز را برپا دار، كه نماز از كار زشت و ناپسند باز مى‌دارد، ...). در پناه حق موفق باشید.

       علی کاظمی -طلبه : سلام -لطفا در درمان بیماری های روحی و جسمی از طب سنتی -اسلامی استفاده کنید مثل دکتر خیراندیش در تهران ودکتر ایت الله ضیایی در مشهد وایت الله تبریزی در قم
       پرسمان : سلام و ممنون بابت درج نظرتان، البته قطعا می دانید که در درمان بیماری های روحی صرفا به دارو و طبابت چه سنتی و چه غیر آن نمی توان اکتفا کرد و باید از راهکارهای تایید شده توسط کارشناسان و روانشناسان متخصص و متعهد مرتبط استفاده کرد. موفق باشید.

       علی کاظمی -طلبه : سلام -در کتاب دانشنامه احادیث پزشکی ج2 صفحه 305 -خورش ساختن سرکه شهوت زنا را رشه کن می کند.کسانی که مشکلات معده ندارند می توانند استفاده کنند..

       امیرحسین : من خیلی بدبختم. دعا کنید با خوندن مقاله هم هیچی درست نشد من نمیدونستم این گناه کبیرست وقتی فهمیدم دو سه ماه این عمل زشت رو انجام ندادم ولی دوباره همون آشو همون کاسه درد ما فقط بیکاریه الکی هم نمیگم چون به مدت سر کار رفته بودم هم سرم مشغول بود هم خابم تنظیم بود کار وقت آدم رو پر میکنه دعا کنید همه جوونا کار پیدا کنند کنن به جایی رسیدم که سیر شدم از زندگی.

       سعید : سلام من 22 سالمه متنو خوندم واقعا به وجد اومدم ممنون

       افشین : من 27 سال دارم ...
       پرسمان : باتوجه به خصوصی بودن سوالتان لطفا پرسش خود را در صفحه ویژه درج سؤال: http://www.porseman.org/q/qservice.aspx مطرح فرمایید تا پاسخ خدمتتان ارائه شود. موفق باشید.

       مهمان : سلام دوستان, من متن این صفحه و نظراتو نخوندم, فقط یه روش کاملا اسلامی و عملی رو پیدا کردم برای درمان قطعی خود ارضایی, که خواستم به عنوان تشکر از خدا اونو توی چنتا سایت بنویسم, لطفا اطلاع رسانی کنید, اون روش خوردن سرکه هست, حداکثر روزی یکی دو قاشق غذاخوری کافیه, بعد از یه مدت هم خودتون احساس میکنید که میتونید به هفته ای یکی دو قاشق کاهشش بدید, باور کنید بعد از یکی دو هفته انجام این کار شگفت زده میشید که چقدر راحت بود, یه جورایی کلید این بیماریه, توی احادیث پیداش کردم, امتحان کردم و کفم برید! میتونید برای تاثیر بیشتر هفته ای یکبار هم دستگاه تناسلی تونو با سرکه شستشو بدید مثلا توی حمام و چند دقیقه صبر کنید تا خشک بشه بعد بشورید, نیاز به هیچ کار دیگه ای هم نیست, لطفا در مورد این روش فوق العاده و ساده تا جایی که میتونید اطلاع رسانی کنید, برای همتون آرزوی سلامتی و سعادت میکنم...
       پرسمان : ضمن تشكر بابت درج نظرتان، روايت مورد نظرتان در مورد درمان خودارضايي با سركه را در منابع روايي نيافتيم. اگر مدركي در دست داريد بفرماييد. در هرحال اگر مي خواهيد به اين توصيه عمل كنيد، درخواست مي شود ابتدا درباره آن، با پزشك متخصص مشورت كنيد. زيرا ممكن است اين كار:
اولاً عوارضي را به دنبال داشته باشد.
ثانياً به فرض كه اين يك راه درماني باشد شايد به دليل شرايط بدني افراد مختلف نتوان براي همه افراد نسخه يكساني را در نظر داشت و لازم است در اين مورد به صورت فردي و پزشكي نتيجه گيري شود.
ثالثا اينكه ممكن است فرد مبتلا به خودارضايي بر اثر ريختن سركه بيشتر مبتلا به اين عمل شود زيرا زماني كه فرد قصد شستشو دارد ممكن است تحريك شده و دچار خودارضايي گردد. پس بهتر است اين نسخه را امتحان نكنيم و اگر چه سركه فوائد فراواني دارد ولي در درمان شهوت خاصيتي از آن نيافتيم.
موفق باشيد.


       شکست خورده : با سلام من بنده ی خوبی برای خدا نبودم...همواره سعی کردم که خوب باشم...همواره دوست داشتم که یک آدمی باشم که خدا دوستش بدارد...همواره از می خواستم با فسادگ بجنگم...اما همواره شکست خوردم. چون خودم مفسد بودم...نه ببخشید مفسد نه...بهتره بیم مریض...یک مریضی که نفهمید چگونه مریض شد...حدودا یک سال بعد از مریضی تازه فهمید که مریضه...من خود آگاه این عمل زشت رو انجام ندادم...اصلا نمی دانستم که این عمل زشت است...فوق العاده دوست داشتم و دارم که ترکش کنم ... باتشکر از مدیر سایت
       پرسمان : دوست گرامی، اولا اين ناراحتی از گناه خود نشانه ایمان شماست. در قران آمده است كه نشانه ایمان فرد ناراحتی او از گناه و قصد توبه است.
نکته دیگر این است که خداوند با توجه به شرایط راجع به انسان‌ها قضاوت می‌کند. اگرچه هر گناهی عقاب دارد ولیکن خداوند هرکسی را به‌قدر وسعش بازخواست خواهد کرد. البته با به‌کارگیری دقیق راهکارهای ترک خودارضایی تا حدی می‌شود از شدت شهوت کاست و توصیه ما اولا تلاش برای جور کردن شرایط ازدواج است و اینکه اگر شما تلاش کنید خدا هم کمک می‌کند شاید خانواده‌ها مقاومت کنند ولی هستند کسانی که در سنین پایین ازدواج می‌کنند و مهم جور کردن شرایط است.
همان‌طور که گفتید ممکن است فرد بعد از ازدواج هم به این عمل دست بزند ولیکن در این صورت دیگر این کار از روی فشار و اضطرار نیست بلکه از روی هوس و زیاده‌خواهی است و این قضیه‌اش با مجردی فرق دارد و اگر کسی قانع باشد چنین کاری نمی‌کند و البته این حرف شما را نیز تصدیق می‌کنیم که کسی که به همسرش علاقه داشته باشد غیر از او به کسی یا چیزی فکر نمی‌کند و به این عمل نیز دست نخواهد زد.
باز هم با ما مکاتبه کنید.


       پارسا : سلام منم مدت چندسال است که گرفتاراین عادت زشت هستم ...
       پرسمان : سلام و ممنون از شما بابت ارتباطتان با این سایت، باتوجه به خصوصی بودن سوالتان همچنین نیاز به توضیحات بیشتری از خودتان، لطفا پرسشتان را در صفحه ویژه درج سوال سایت پرسمان: http://www.porseman.org/q/newq.aspx مطرح کنید تا پاسخ خدمتتان ارائه شود. موفق باشید.

       محمد : سلام بر نویسنده ی بزرگوار. من خودم به این عمل زشت گرفتارم اما یقین دارم که با پشت کار و اراده ای راسخ این معذل را پشت سر گذاشته و راه های سعادت رو بپیمایم امیدوارم تمامی دوستان چه مونث چه مذکر دست از این عمل پلید برداریم تا با آسودگی خاطر زندگی خود و اطرافیانمان رو بهتر کنیم. امیدوارم دعایتان شامل حال ما هم باشید. یا حق.
       پرسمان : سلام و ممنون که این مقاله را مطالعه کرده اید. امیدواریم با عنایت خدا و مطالعه دقیق این مقاله و همچنین دیگر مقالات این سایت که با این موضوع مرتبطند، بتوانید تصمیم قاطع بر ترک بگیرید:
«پيامدهاي خودارضايي و مبارزه با آن» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=62
و «استمنا؛ آري يا خير!» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=542
و «استمنا، لذت يا تلخي!؟» http://porseman.org/showarticle.aspx?id=340
اگر سوالی یا ابهامی ماند به همراه توضیحات لازم در صفحه ویژه درج سوال http://www.porseman.org/q/newq.aspx مطرح نمایید. موفق باشید.


 نظر سنجي: عالي خوب متوسط  ضعيف  

     نظر متني:
    
نام/نشاني ايميل :
     متن :
              
                                                                         
               

     ارسال براي دوستان :
     نام شما:    نشاني ايميل:  
   
      

 ويژه


انتشار اينترنتي مطالب يا چاپ در نشريات دانشجويي با ذکر منبع موجب امتنان است

نقل مطالب در ديگر نشريات با اطلاع ين مجموعه و ذکر منبع بلامانع است

بري چاپ در کتب، کسب اجازه کتبي الزامي است

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها